Kladenští hokejisté slaví gól

Kladenští hokejisté slaví gól | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Tři góly a velký obrat. Končí kladenská hokejová deprese?

• 0
Tak tohle by se fanouškům líbilo. Kladenští hokejisté se konečně probrali ze střelecké deprese a porazili Pardubice 4:3 po samostatných nájezdech. Od 28. prosince nedokázali Rytíři vstřelit více než dvě branky v utkání, v úterý se jím to povedlo za sedm minut v poslední třetině. Z 0:3 se velkolepě dotáhli na 3:3 a v nájezdech pak načatého soupeře bez skrupulí dorazili.

"Pustili jsme Pardubice do třígólového vedení a byli jsme v kritické situaci," přiznal na tiskové konferenci kladenský asistent Jan Neliba. "Našli jsme charakter, který hledáme. Je to odrazový můstek k dalším zápasům."

Pro spravedlnost, Pardubice si zápas prohrály naprosto samy. Kladno v úvodních dvou třetinách předvádělo hokej, s nímž by snad neporazilo ani Velké Popovice. Vedení 3:0 získali hosté prakticky zadarmo.

Jenže když ho měli potvrdit, naprosto selhali. "Nesmí se stávat, abychom ve třetí třetině promarnili tříbrankový náskok. Byl to tam z naší strany trestuhodný výkon," zlobil se pardubický kouč Zdeněk Venera.

Na začátku poslední periody vypadalo Kladno jako zajatec před popravou. Hráči rezignovaně v sérii faulovali a nabízeli soupeři čtvrtou branku, jenže Východočeši rozhodnout odmítli a neproměnili ani trestné střílení. "Soupeř měl na hokejce čtvrtý gól. Ale nedal ho a mi jsme se nevzdali," řekl Neliba.

Klíčovým momentem byla 48. minuta, kdy se dva pardubičtí mladíci nechali souběžně vyloučit. To byl pro Kladno signál k obratu.

Takhle vypadaly všechny jeho úspěchy. Při přesilovce pět na tři pálil po přihrávce Patery z první Rudovský.

Na 2:3 snížil zblízka nadvakrát Kuchler, když pro něj za brankou vydoloval puk Tenkrát. Vyrovnání pak čtyři minuty před koncem přineslo nahození mladého beka Doudery, při němž brankář Hudáček neviděl puk.

Doudera si pak při samostatných nájezdech úspěšně troufl i na forhendový blafák, definitivní trefou pak byl poslední nájezd Dragouna, jenž mířil mezi betony. "Chtěl bych hráče za poslední třetinu vyzdvihnout," chválil Neliba.