Liberec - Kladno: hostující  Jaroslav Kalla (vpravo) střílí, domácí gólman Marek Pinc chytá.

Liberec - Kladno: hostující Jaroslav Kalla (vpravo) střílí, domácí gólman Marek Pinc chytá. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Kladenský Kalla: Ještě nejsme ze hry venku

• 4
Pět zápasů čekali kladenští hokejisté na plný bodový zisk, kterým by se přiblížili ostatním týmům extraligové tabulky. Povedlo se jim to až ve včerejším utkání se Zlínem, nad nímž vyhráli 5:2. Skvělým výkonem se předvedl především útočník Jaroslav Kalla, který byl u tří branek domácích.

Tříbodové vítězství po delší době, co o něm dnes rozhodlo?
Především ta rychlá branka, díky které to z nás spadlo a hned jsme byli mnohem uvolněnější.

Oni jste se postaral vy společně s Vítězslavem Bílkem. Byl to nacvičený signál?
Je pravda, že se často snažíme útočit takhle zpoza branky, ale většinou nám to tam nepadá. Teď se mi tam povedla na poslední chvíli strčit hůl a se štěstím to podjelo pod brankářem.

Čím to, že se vám daří především proti celkům z popředí tabulky?
Proti těmto týmům, kterým to jde v útoku, se snažíme hrát hlavně zodpovědně zezadu, abychom zbytečně neinkasovali. Dnes jsme navíc dali tu rychlou branku a hned to bylo znát na naší hře. Vepředu se nám začalo dařit.

Pět vstřelených branek, to se vám naposledy povedlo proti vedoucí Plzni. Takže střílíte branky jen nejlepším obranám soutěže?
My celkově moc branek nedáváme, takže každá je pro nás nesmírně důležitá a zvedne nás do dalších zápasů. Že jsme jich dneska dali pět, je skvělé a nezáleží na tom, proti komu to bylo.

V Pardubicích jste vminulém zápase v poslední třetině odpadli, tentokrát jste naopak v poslední třetině výsledek pohodlně hlídali. Dávali jste si zvlášť pozor na závěr utkání?
My jsme v Pardubicích hráli dobře dvě a půl třetiny, tady se nám to vedlo celý zápas. Do olympijské přestávky ještě musíme získat nějaké body. Určitě ještě nejsme ze hry venku. Všichni věříme, že se baráži vyhneme.