Závar před brankou hostí v duelu Pardubice - Brno.

Závar před brankou hostí v duelu Pardubice - Brno. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Když v hokeji stačí na výhru jeden gól. Opevnit se vzadu, využít přesilovku...

• 19
Často lze od hokejistů slyšet, že na jeden gól se nevyhrává. Brněnská Kometa však v úterý předvedla opak: v Pardubicích se trefil pouze Jozef Balej, přesto to modrobílým stačilo na tři body za výhru 1:0.

"Nedíváme se na to, jestli vyhrajeme 1:0 nebo 5:0. Hlavní je, že máme důležité vítězství a tým šlape," pochvaloval si brněnský útočník Marek Kvapil.

Kometa předvedla výkon z taktické učebnice, kapitola "Jak uspět venku". Hosté opevnili své vlastní pásmo, opřeli se o bezchybného brankáře Sasu Hoviho a vepředu udeřili z přesilovky. Dlouhou převahu pět na tři ještě nevyužili, v následné hře pět na čtyři se však ve 34. minutě prosadila elitní brněnská formace Balej, Hruška, Kvapil.

Pardubice sice měly celý zápas převahu, kromě první třetiny z ní ale nedokázaly vytvořit gólové šance. "Ty, co jsme měli, nebyly dotažené," poznamenal domácí asistent trenéra Jan Votruba. "Nám nic jiného než hrát takhle nezbývalo. Pardubice jsou silné v obraně a těžko se proti nim prosazuje. Byl to vyrovnaný zápas," uvedl Kvapil.

A je třeba říct, že vyrovnané zápasy Kometa umí perfektně. Vlastně nejen ty, modrobílé nyní zdobí parádní forma po všech stránkách: z posledních osmi zápasů plných šest vyhráli a v extralize vyskočili na 5. místo. "Začátek jsme neměli ideální, ale pak se tým zvedl a teď hrajeme dobře. Snad nám to vydrží," doufá Kvapil.

V tom případě si mohou brněnští fanoušci zvykat, že jejich tým klidně dobude i led mistra. Tak jako v úterý.