Jiruš se zaskvěl v poháru dvěma góly

Liberec - Obránce Valdemar Jiruš je po těžkém zranění z konce minulé sezony opět v plné síle. Díky jeho dvěma trefám porazili hokejisté Liberce v poháru doma Pardubice 3:2 po prodloužení. "Jiruš potvrdil, že je jedním z našich nejlepších obránců," pochvaloval si liberecký trenér Dušan Gregor. "Zdravotní problémy, které prodělal, na něm vůbec nejsou na ledě znát."

Liberec ve včerejším utkání proti Pardubicím dvakrát vedl. Na branky Nováka a Jiruše však soupeř pokaždé dokázal odpovědět.

"Štve mě, že jsme druhý gól dostali při naší přesilovce, ale naštěstí jsme dokázali utkání ještě jednou zvrátit na svou stranu," řekl kouč Gregor.

Vyrovnaný zápas rozhodl obránce Valdemar Jiruš dvaapadesát vteřin před koncem prodloužení.

Liberec se stále potýká s marodkou. "Skoro žádná naše lajna není kompletní," stýská si Dušan Gregor. K Pletkovi, Pabiškovi a Moravcovi přibyl s podvrtnutým kotníkem i Vantuch, další hráči utrpěli šrámy včera.

Následná porce přípravných zápasů čeká Bílé Tygry ve Švýcarsku, kam v pondělí zamíří na týdenní herní kemp.