Jak Znojmo řeší potíže s brankáři

Znojmo - Nejdřív zbytečně zariskoval, poté byl bezmocný vůči výpadu Blažka, potřetí jej přesnou ránou propálil Linhart. Pouze při nájezdu Sýkory jej zachránila tyčka. Brankář Jaroslav Kameš prožil v 37 letech krušný návrat do týmu Znojma, které včera doma porazilo Pardubice 4:3. "Ale pocity jsou dobré, protože jsme vyhráli," usmíval se Kameš.

Znojmo včera aspoň trochu vylepšilo zpackanou druhou čtvrtinu sezony, v níž z prvního místa spadlo až do přímého boje o play-off, do něhož projde deset týmů.

A Kameš, který z Berouna zaskakoval ve Znojmě za zraněnou jedničku týmu Trvaje, neměl moc práce.

Jenže když se na konci první třetiny dostal v oslabení do úniku pardubický Kolář, Kameš chyboval. Pardubického mladíka chtěl zaskočit nečekaným výpadem, který se však nevydařil, a Kolář zakončoval do prázdné branky.

"Byla to moje chyba," přiznal Kameš. "Občas to tak zkouším, ale tentokrát to nevyšlo." Pustil ještě dva góly, při nichž však neměl šanci.

Znojemští přesto dokázali dvakrát srovnat a ve třetí třetině dvěma góly odpor Pardubic zlomili.
"Slyšel jsem, že je Znojmo v krizi, ale na mužstvu to nebylo vůbec poznat. Pardubice skoro do ničeho nepustili," tvrdil Kameš.

Znojmu nadělalo zranění Trvaje velké problémy. Mimo hru je totiž i jeho náhradník Suchan a z prvoligové Olomouce zapůjčení Tuček s Adamcem se příliš neosvědčili. Znojemský kouč a manažer Miloslav Hořava tak stejně jako před čtyřmi lety sáhl při problémech se znojemskými brankáři po Kamešovi.

"A když mi zavolal, vůbec jsem neváhal," říká Kameš, který za poslední tři sezony odchytal v extralize jen 13 zápasů.