Jak prohrát finále špatným střídáním

Zlín - Hloupé nedorozumění při střídání rozhodlo o osudu prvního finále. Zlínští hokejisté v prodloužení naskočili do hry v pěti a sudí je tak poslal do tří. V přesilovce čtyř proti třem Slavia rozhodla o vítězství, v sérii vede 1:0. "Je to k vzteku," říká útočník Erik Weissmann. "Ale je třeba se z toho poučit."

První extraligové finále, prodloužení. Zlín podporovaný bouřícím publikem se snaží rozhodnout, Blaťákovu bombu a Barinkovu šanci ale slávistický gólman Franěk chytá.

V čase 61:29 letí pravice rozhodčího Šindlera vzhůru, na ledě bylo pět domácích hokejistů. Pravidla v prodloužení povolují pouze čtyři. "Bylo to odpískané správně," uznal Ondřej Veselý, který naskočil na led spolu s Rostislavem Vlachem. Oba dva se domnívali, že mají jít střídat stejného "svého" hráče.

"Byla to chyba, to uznáváme," uvedl po zápase kapitán Miroslav Okál. "Přesilovka 4 na 3 se hraje líp, než 5 na 4. Žádné hromování v kabině ale pak nebylo, jsme tým. Třeba nás to semkne," věří zkušený zlínský útočník.

V početní výhodě rozhodl Novák bombou od modré čáry, puk se k němu dostal po  buly, jež vyhrál Beránek. "Věděli jsme, že buly hrají na něj, ale bylo tak čistě vyhrané, že jsme s tím už pak nemohli nic dělat," uvedl Veselý, který na vhazování obyčejně nechodí.

Slávistický kapitán potvrdil skvělou fazonu na vhazování, vyhrál jich v zápase přes dvě třetiny. "Možná měl jít na buly jiný hráč, trenér mě tam poslal kvůli hře ve třech," vysvětluje Veselý, v klíčové situaci jediný domácí útočník na ledě.

"Byli jsme domluvení, že si to budeme dávat na modré a jakmile bude příležitost, že to vypálíme," řekl po zápase střelec rozhodujícího gólu Novák.