Olomoucký Jakub Herman (v červeném) ujíždí Dominiku Graňákovi z Hradce.

Olomoucký Jakub Herman (v červeném) ujíždí Dominiku Graňákovi z Hradce. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomoučtí hokejisté cedili krev zbytečně. V Hradci byli neškodní

• 0
Ani na okamžik nemohli olomoučtí hokejisté doufat v body na ledě Hradce Králové. Druhý Mountfield je vůbec nepustil do hry, nepovolil až do poslední vteřiny a zaslouženě vyhrál 3:0.

„Domácí velice dobře bránili, dostávali jsme se těžko ke střelám a dorážkám. Snad pár šancí, možná jenom střeleckých příležitostí, jsme si vytvořili,“ uznal olomoucký asistent Zdeněk Moták.

Kohouti v zápase cedili krev, a to doslova. Nejprve tekla červená po nárazu na mantinel z obránce Jiřího Ondruška, mnohem hůř vypadalo zranění Aleše Jergla, kterého zasáhla soupeřova brusle do obličeje a zápas nedohrál. Jenže ani prolitá krev hostům k úspěchu nepomohla.

„Náš největší problém je produktivita. Doufáme, že se trochu zlepší,“ přál si po nutné výhře nad posledním Litvínovem trenér Jan Tomajko. Jenže dostat puk do branky je pro jeho tým v lednu zjevně mnohem větší potíž, kterou jeden vyhraný zápas nemohl vyřešit.

V Hradci Králové byli kohouti naprosto neškodní. V brance znovu nastoupil Richard Falter a i podruhé držel dlouho své spoluhráče nad vodou. V 5. minutě sice kapituloval, příčinou byl ale nepokrytý Kukumberg, který dorážel úplně sám. Pak Falter držel branku zamknutou až do 40. minuty, kdy se puk se štěstím odrazil k Šimánkovi. Přitom ve druhé třetině se podařilo Olomouci otupit ofenzivu Mountfieldu, když dokázala ve středním pásmu účinně bourat jeho kombinaci.

„Druhá třetina byla z našeho pohledu poměrně kvalitní, dostali jsme domácí pod tlak a přestříleli je. Ovšem žádná branka z toho nepramenila,“ litoval Moták.