Utkání 24. kola hokejové extraligy: Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň. Zleva brankář Štěpán Lukeš z Hradce Králové a David Kvasnička z Plzně. | foto: ČTK

Ve druhé třetině jsme selhali, uznal v Hradci plzeňský Čerešňák

• 0
Na začátku druhé třetiny pátečního utkání 24. kola hokejové extraligy tvrdou ranou od modré čáry srovnal skóre na 1:1. Jenže na konci stejné části odjížděl obránce Plzně Peter Čerešňák do kabin zklamaně. Domácí Hradec Králové totiž za stavu 1:2 pěti góly totálně přetočil skóre. A nakonec slavili výhru 7:4.

„Ten herní výpadek nás stál celý zápas. Selhali jsme,“ uznal osmadvacetiletý Čerešňák, při absenci dalšího beka Jakuba Kindla kapitán Škody. Mimochodem, „céčko“ měl také uplynulý víkend na slovenském dresu na Německém poháru.

Růžičkův triumfální comeback. Hradec zase slaví, Pardubice i Sparta padly

Ve 28. minutě jste se přitom dostali do vedení 2:1, proč přišel takový zkrat?
Naše chyby. Individuální i takové technicko-taktické. Pak už hrál Hradec spíš údržbu, aby se hráči nezranili. Toho jsme trošku využili, udělali ještě zápas zajímavějším. Ale v závěru nám scházel čas a dva góly, abychom se dotáhli zpátky.

Bylo znát, že Mountfield je teď rozjetý? Vyhrál poosmé v řadě.
Když hrajete proti komukoliv z čela tabulky, je to náročné. Hradec je rozjetý, šlape, lepí jim to a hrají dobře. Předvádí nepříjemný, agresivní hokej, nebylo to vůbec lehké. V první části to ještě bylo vyrovnané, ale pak přišel náš výpadek.

Cítil jste trochu bezmoc?
Prostě musíte tu sprchu nějak ustát, dokončit třetinu. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ke zbytku utkání přistoupili jinak. V neděli nás čeká další zápas, už jsme se vlastně připravovali na něj.

Nezkazila vám porážka náladu po reprezentační akci?
To vůbec ne. Před námi je strašně zápasů. Jedna nepovedená třetina, to se prostě stane... Nesmíme věšet hlavy, poučit se a příště nedělat takové chyby. Zase bude lépe.