Hokejová extraliga zná čtvrtfinálové dvojice

• 32
Praha - Přestože bylo už po pátečním 51. kole hokejové extraligy rozhodnuto o osmičce týmů postupujících do play off, závěrečné nedělní 52. dějství ještě zamíchalo složením čtvrtfinálových dvojic. Znojmo jen remizovalo s Třincem a nakonec nastoupí z osmého místa proti Pardubicím. Vsetín porazil Slavii 6:4 a poskočil před Znojmo na 7. místo. Proti Slavii bude hrát Vsetín i čtvrtfinále. Na páté místo postoupily Vítkovice, jež zdolaly 8:1 Havířov, a ve čtvrtfinále se utkají s Třincem. Na šestou příčku spadly České Budějovice, které prohrály vysoko 1:6 v Litvínově a v play off se utkají se Spartou.Dále čtěte: Až v play off se ukáže síla Sparty

Tyto výsledky stanovily čtvrtfinálové dvojice. Play off hokejové extraligy startuje ve středu 5. března a utkají se:
Pardubice - Znojmo
Slavia - Vsetín
Sparta - České Budějovice
Třinec - Vítkovice.

Program play off hokejové extraligy najdete ZDE.

Pro týmy, jež v základní části skončily na 9. - 13. místě - tedy Litvínov, Plzeň, Karlovy Vary, Liberec a Zlín - skončila sezona. Poslední Havířov bude obhajovat extraligovou příslušnost v baráži proti vítězi 1. hokejové ligy. Baráž odstartuje 21. března a proti Havířovu nastoupí buď Kladno, nebo Jihlava.

Konečnou tabulku základní části hokejové extraligy najdete ZDE.

Vsetín - Slavia 6:4
Zejména díky vydařené úvodní třetině porazili hokejisté Vsetína pražskou Slavii, svého nadcházejícího soupeře ve čtvrtfinále play off. Pražané přijeli na Lapač bez půltuctu hráčů základní sestavy a tým s řadou mladíků v sestavě poprvé v sezoně Valachům podlehl. Zatímco v domácí sestavě se objevil uzdravený útočník Kucharczyk, slávisté na tom byli podstatně hůř. Trenér Růžička doma nechal osvědčené opory (Málek, Beránek, Duda, Sup, Antoš, Kadlec) a do hry nasadil devět juniorů. Omlazený celek hostů v první třetině třikrát inkasoval. To rozhodlo.

Hlasy trenérů po utkání:
Zdislav Tabara (Vsetín):
"Dneska se hrál bezstarostný hokej. Chtěl bych hráčům poděkovat za celou základní část a postup do play off. Čtvrtfinále bude pro naše fanoušky svátkem."
Vladimír Růžička (Slavia): "Padlo hodně branek, takže se lidem musel zápas líbit. Naše opory jsem chtěl šetřit, a proto jsem nasadil do hry juniory. V naší hře tak bylo vidět nadšení, ale na soupeře to nestačilo. Už se těšíme na play off."

Branky a nahrávky: 12. Vak (Kucharczyk), 14. Kotásek (Vampola), 15. Kacíř (Dubec), 29. Demel (B. Polák, Vampola), 32. Kucharczyk (Luža), 34. Kacíř (Ambruz) - 25. Jaroš (M. Kopecký), 28. Sailer, 31. Csabi, 42. Z. Novák (Hejda, Klepiš). Rozhodčí: Havlík, Minář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4360. Třetiny: 3:0, 3:3, 0:1.
Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, Horák, J. Polák - Kucharczyk, Vak, Streit - Kacíř, Ambruz, Dubec - Kotásek, Vampola, Demel.
Slavia: Hronek - Kolařík, Graňák, Posmyk, Staněk, L. Špelda, Hejda, Braniš, Pojkar - Šaffer, Fadrný, Tomica - R. Dlouhý, M. Kopecký, Jaroš - Sailer, Z. Novák, Klepiš - Csabi, Tobiáš, Kukla.

Znojmo - Třinec 1:1 po prodl.
Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

Hokejisté Znojma klesli po remíze 1:1 s Třincem na konečné osmé místo po základní části extraligy a čeká je tak ve čtvrtfinále vítěz dlouhodobé soutěže z Pardubice. Třinecké, kteří nastoupili opět bez neproduktivnějšího hráče soutěže Richarda Krále, dostal do vedení ve 34. minutě obránce Jiří Malinský. Remízu zařídil o čtyři minuty později znojemský kapitán Peter Pucher.

Milan Skrbek (Znojmo):
"Domnívám se, že to byl dobrý a pohledný zápas se spoustou šancí. Soupeře pro play off jsme si nevybírali. Myslím si, že je v podstatě jedno proti komu nastoupíme."
Pavel Marek (Třinec): "Bylo vidět, že už je to poslední zápas před play off. K jistotě čtvrtého místa jsme potřebovali bod a ten jsme získali."

Branky a nahrávky: 38. P. Pucher (Toman, Mikulík) - 34. J. Malinský (Zadina, Martynek). Rozhodčí: Nečas, Venglář - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5400. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0.
Znojmo: Slávik - Benák, Havíř, Snopek, Toman, R. Němeček, Křetínský - P. Pucher, Haman, Uram - Melenovský, Vorel, Milan Procházka - R. Erat, Barus, Plášek - Beroun, Mikulík, Petr Kumstát.
Třinec: Lakosil - Malinský, Gřegořek, L. Procházka, Hunkes, Čakajík, Žabka, Houdek, F. Štefanka - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Bakus, Skořepa - Zdráhal, Meluzín, Polončič.

Vítkovice - Havířov 8:1
Idylický závěr základní části extraligy prožili hokejisté Vítkovic. Úřadující vicemistr
deklasoval ve svém posledním utkání ve frýdecko-místeckém azylu bezkrevný Havířov 8:1 a do play off vstoupí z pátého místa. Hosté snad ani nemysleli na úspěch. Už po 48 sekundách vyrobil hrubou chybu před vlastní brankou Boháček a Kaděra pohodlně otevřel brankový účet zápasu. Odevzdaný Havířov byl snadnou kořistí. Domácí se nepředřeli, ale v pohodovém tempu stříleli góly. V tvořivosti dominovala Burgerova formace, která si prakticky při každém střídání vypracovala šanci.

Ladislav Svozil (Vítkovice):
"Rychlé vedení nás dostalo do pohody. Uklidnili jsme se a střelecky se dokázaly prosadit všechny útoky. Soupeře jsme si nevybírali. Vyšel na nás Třinec, což je lepší vzhledem k cestování, ale je to kvalitní tým. Mysleli jsme si, že zdravotní problémy už se nám vyhnou, ale zápas nedohrál Irgl, o kterého se pokouší chřipka, a také Černošek, který má drobné potíže s prstem."
Radomír Kužílek (Havířov): "Výsledek je výmluvný. Utkání rozhodly a ovlivnily dva faktory. Za prvé naše velká marodka a pak taky rychlá branka, kterou jsme inkasovali už po necelé minutě. Vítkovice byly jednoznačně lepší, ale věřím, že se na baráž připravíme tak, abychom extraligu udrželi."

Branky nahrávky: 1. Kaděra, 4. Burger (Kaděra, Moravec), 17. Výtisk (Zápotočný, Hubáček), 20. I. Padělek (Pavel Kumstát), 35. Hubáček (Selingr), 38. Burger (Moravec, Kaděra), 48. Olesz (Pavel Kumstát, I. Padělek), 55. I. Padělek (Olesz, Gron) - 18. A. Černý (Martin Čech). Rozhodčí: Husička, Svoboda - Cambal, Unzeitig.
Vyloučení: 3:6, navíc Krayzel (Vítkovice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4125. Třetiny: 4:1, 2:0, 2:0.
Vítkovice: Trvaj - Philipp, Černošek (21. Chmelíř), Dresler, Pavel Kumstát, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Gron, Krayzel - Irgl, A. Padělek, Hubáček - Selingr, Olesz.
Havířov: Mařík (41. J. Čech) - Punčochář, Kolba (41. Michael Procházka), Nosek, Boháček, Vychodil, A. Černý - Polanský, Sršeň, Folta - Laszkiewicz, Martin Čech, Micka (21. Rak) - Hodek, Hebar (21. Michal Čech), Nohel.

Litvínov - České Budějovice 6:1
První prohru s Litvínovem v tomto ročníku museli strávit hokejisté Českých Budějovic a místo ataku čtvrtého místa Třince se sami propadli až za Vítkovice na šestou příčku. Domácí, kterým už v závěrečném utkání sezony o nic nešlo,
vyhráli bez větších potíží. Oba týmy hrály více pro oko diváků. Úspěšnější byli v úvodní třetině domácí, kteří šli v osmé minutě po krásném sólu Havla do vedení, a byli i nadále pilnější ve střelbě. Nakonec se rozloučili s fanoušky vysokou výhrou a konečnou devátou příčkou.

Jaroslav Hübl (Litvínov):
"Hráli jsme stejně dobře jako v předchozím utkání na Slavii, chtěli jsme se dobrou hrou rozloučit s věrnými diváky a myslím, že se nám to podařilo. Chybělo větší nasazení, více osobních soubojů. Bylo to utkání, ve kterém už o nic nešlo. Sezona pro nás skončila neúspěšně, neboť mužstvo mělo na víc. Přišla však řada zranění, a pak i ztráta koncentrace."
Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Stále jsme se v tabulce hrabali nahoru, a když jsme si dnes mohli ještě více polepšit, zahráli jsme špatně. Nechci se vymlouvat na marodku, ale ta určitě výkon ovlivnila. Jsme rádi, že jsme se dostali do play off, i když zápasy se Spartou bude jistě těžké."

Branky a nahrávky: 8. L. Havel (Prorok, Kroupa), 21. Žemlička (V. Hübl), 31. Říha (V. Hübl, Žemlička), 38. Poživil (T. Martinec), 48. Klobouček (Gombár), 54. Steiner (Ťupa) - 39. S. Procházka (Štrba). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Bádal, Pouzar.
Vyloučení: 3:6, navíc Kuntoš (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1835. Třetiny: 1:0, 3:1, 2:0.
Litvínov: Pinc - P. Martínek, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Poživil, Bombic, Kuntoš, Klobouček - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Steiner, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Kotrla - Říha, Petružálek, Gombár.
České Budějovice: Hudáček (38.- 40. J. Kučera) - Svačina, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Vomela - Míka, Turek, Bartoš - Štrba, Štraub, Rob - Ondřej, Škoda, S. Procházka (41. Hřebejk).

Sparta - Karlovy Vary 5:3
Hokejisté pražské Sparty porazili si připsali první tříbodový zisk v souboji s Karlovými Vary v sezoně. Domácí sice vedli v polovině utkání 4:0, ale nakonec se
museli o výsledek obávat. Sedmnáct vteřin před koncem totiž svým druhým gólem snížil Jaromír Kverka na 3:4 a až branka Romana Šimíčka při následné power play udělala za utkáním tečku. Utkání už ale mnoho neřešilo. Zatímco Sparta nemohla přijít o třetí příčku, Vary přišly o možnost hrážt play off v pátek.

Alois Hadamczik (Sparta):
"Byl to hokej bez osobních soubojů v takovém rychlejším tréninkovém tempu. Víc se od toho nedá očekávat. Hráči mají před sebou vrchol sezony a všichni chtějí hrát a nezranit se. Divákům jsme byli povinni předvést výkon, dát góly, a to jsme myslím splnili. To, co se stalo ve třetí třetině, k hokeji patří. Je to rychlá hra a výsledek se nedá plánovat. Nasadili jsme do hry všechny hráče a oni se soustředili na útok a v obraně hráli nezodpovědně. Karlovy Vary však měly šance i v předešlých částech a výsledek je tak zasloužený."
Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Na hře bylo vidět, že hráči Sparty se před play off nechtěli zranit a my jsme zase nechtěli dostat nějaký ostudný příděl. Po nešťastném utkání se Vsetínem jsem měl obavy o motivaci hráčů. Navíc jsme neměli Fraňka. Výsledek je pro nás velmi přijatelný."

Branky a nahrávky: 15. Bělohlav (Zelenka, Šimíček), 19. Havelka (Leška, Zelenka), 30. Jiruš (F. Ptáček, Šimíček), 33. Ujčík (F. Ptáček), 60. Šimíček (Jiruš) - 41. Kverka (L. Svoboda, Němčický), 56. Balázs (J. Němeček), 60. Kverka (L. Svoboda, Němčický). Rozhodčí: Haškovec, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2533. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:3.
Sparta: Bříza (41. Přikryl) - Nedvěd, O. Malinský, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Tomajko - Zelenka, Leška, Bělohlav (41. Paroulek) - Ujčík,
Šimíček, Havelka - Tomík, Špaňhel, Kubinčák.
Karlovy Vary: Pejchar - M. Hlavačka, Toms, Bauer, J. Němeček, Topoli, Mádl, od 32. navíc Prošek - Balázs, Alinč, Košťál - L. Svoboda, Pavliš, Němčický - Skuhravý, Vala, Bednařík, od 32. navíc Kverka.

Pardubice - Zlín 2:3
Hokejisté Zlína se rozloučili s nepodařenou sezonou výhrou na ledě suverénního vítěze základní části v Pardubicích 3:2. Tříbodový zisk byl pro ně alespoň malou
náplastí na konečné třinácté místo v letošním ročníku extraligy. Pardubické mužstvo nastoupilo bez sedmi hráčů základní sestavy, které trenér Miloš Říha nechal odpočívat před play off. Domácí začali v tréninkovém tempu a nedůsledným bráněním nabídli soupeři šance. Ten je díky dvěma využitým přesilovkám využil k
získání rozhodujícího dvoubrankového náskoku.

Miloš Říha (Pardubice):
"Do zápasu jsme vstoupili vlažněji, až později jsme přidali a vytvořili si spoustu šancí. Překvapilo mě s jakým hrál Zlín zaujetím. Čekal jsem spíš, že to bude přátelské utkání."
Zdeněk Venera (Zlín): "Podařil se nám úvod utkání, kdy jsme dali poměrně rychle dva góly a začali jsme velmi dobře bránit. Výborně chytal Tuček. Když domácí přidali, vytvořili si řadu šancí a jen zásluhou jeho mimořádné formy jsme dostali jenom dva góly. Vítězství však pro nás znamená jen slabou náplast na celou sezónu, rádi bychom si to s Pardubicemi vyměnili."

Branky a nahrávky: 32. Koukal (Průcha), 46. Kropáč (Mikeska) - 7. Záhorovský (Jenáček, I. Rachůnek), 13. M. Okál (Vlach), 26. Vlach (Iglo). Rozhodčí: Bolina, Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 4298. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0
Pardubice: Barek - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Mocek, A. Novotný, Bartoň - Jaroslav Kudrna, Tvrdík, Hemský (41. Kubišta) - P. Sýkora, Rolínek, D. Pospíšil - Pištek, Mikeska, Kropáč - Průcha, Kolář, Koukal.
Zlín: Tuček - Galvas, Blaťák, Hriňa, Zubíček, Macholda, Iglo - M. Okál, Vlach, Veselý - I. Rachůnek, Záhorovský, Jenáček - Mokrejš, Ministr, Pivko.

Liberec - Plzeň 5:3
Výhrou nad Plzní před vlastním publikem se dnes liberečtí hokejisté rozloučili se sezonou. Vyrovnaný souboj rozhodl v závěrečné třetině dvěma góly Václav Novák a Severočeši si připsali proti Plzni třetí vítězství v tomto ročníku.

Josef Jandač (Liberec):
"Za stavu 0:2 jsme nesložili zbraně, a ač jsme hráli v hodně improvizované sestavě, hráči dali do zápasu srdce. Jsem rád, že jsme se důstojně rozloučili s diváky."
Karel Trachta (Plzeň): "Začali jsme dobře, ale potom nepochopitelně polevili. Někteří naši hráči si asi mysleli, že budeme Liberec vyučovat, ale v dalším průběhu se projevil rozdíl v bojovnosti a nasazení. Liberečtí se opravdu chtěli v posledním zápase sezóny předvést před svým publikem v co nejlepším světle. My jsme se pak sice trochu vzpamatovali, ale už bylo pozdě, a navíc jsme v závěru dali domácím zbytečně šanci hloupými fauly."

Branky a nahrávky: 7. Michal Straka (J. Moravec, Jiří Kudrna), 14. Jiří Kudrna (Michal Straka), 15. R. Pospíšil (Hájek, Kašpařík), 51. V. Novák (Michal Straka), 60. V. Novák - 4. Dobroň (Andrašovský), 6. J. Štefanka (Adamský, Dobroň), 36. Volák (M. Dvořák, M. Výborný). Rozhodčí: Turčan, Vokurka - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3800. Třetiny: 3:2, 0:1, 2:0.
Liberec: Koťátko - J. Moravec, Jareš, Vála, Jan Kudrna, R. Pospíšil, Paleček, od 33. min. navíc Ovčačík - V. Novák, Michal Straka, Jiří Kudrna - Hájek, Kašpařík, Víšek - Pešán, Horčička, Plodek - Jech, Pabiška.
Plzeň: Barta - Kubeš, Řezníček, Dobroň, M. Výborný, M. Divíšek, Jiří Hanzlík - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Matějovský - Adamský, J. Štefanka, Volák - R. Procházka, Švík, Eiselt.

Slávistický gólman Hronek pouští gól

Radim Kucharczyk otřesený po zákroku jednoho ze slávistických hokejistů

Pardubice vylétly na 1. místo, Zlín klesl na 13. I to jakoby symbolizovala momentka ze vzájemného zápasu v poseldním kole základní části.