Třinec - Karlovy Vary:  Výtisk a Skuhravý

Třinec - Karlovy Vary: Výtisk a Skuhravý - Třinecký Ivo Výtisk (vlevo) v souboji s karlovarským kapitánem Václavem Skuhravým. | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

Hokejisté Třince rozhodli o těsné výhře nad Karlovými Vary v přesilovkách

• 1
Čtyři porážky po sobě už nasbíral extraligový mistr. Včera padly Karlovy Vary v Třinci 3:4. Další zápas, další dostihy za góly soupeře. "Máme výpadky ve hře, hlavně v prvních třetinách. Než začne zápas už prohráváme," říkal karlovarský útočník Jan Košťál už po zápase s Libercem.

Včerejší výpadek v Třinci přišel už ve třetí minutě. Nejdřív fauloval Němec třineckého Poláka, o půl minuty později k němu na trestnou lavici přisedl další reprezentant Čutta. Aktuální lídr extraligové tabulky měl hned na začátku zápasu luxusní výhodu čtyřiaosmdesáti vteřin přesilovky pěti proti třem. Tolik času vlastně ani nepotřeboval.

Stačilo půl minuty, aby Zíb přetlačil na brankovišti Sáblíka, který včera znovu v karlovarské brance vystřídal Mensatora. Třinec letos přesilovky umí, to ukázal včera také při svém třetím gólu. Přesně v karlovarském stylu od začátku druhé třetiny stačilo uběhnout pouhých devatenáct vteřin.

"Povedlo se jim nahodit puk do pásma a dobře to sehráli. Padlo to tam, měli štěstí," řekl pak o přestávce karlovarský útočník David Zucker do televizních kamer.

Štestí ale Třinec soustavně do přesilovek neposílalo. To věděl i Zucker, střelec druhého gólu Energie. "Hrajeme hodně oslabení, to je pak těžké ubránit. Třinec přesilovky ovládá, musíme se vyvarovat dalších vyloučení."

Také Karlovy Vary se umí trefit z přesilovek, jak předvedl při prvním gólu hostů na konci první třetiny Kristek. "Musíme bojovat, rvát se do brány. Pokusit se udělat zmatek před jejich brankou snad to tam spadne," přál si Zucker před poslední třetinou. Pokud ale Energie nevyužije dvě přesilovky po sobě, půjde to také příště jen těžko. Třinci už včera stačilo své vedení pouze pojistit.