Třinecký útočník Martin Adamský v duelu s Hradcem Králové.

Třinecký útočník Martin Adamský v duelu s Hradcem Králové. | foto: ČTK

Třinecký Adamský: Čtrnáct gólů? Na extraligu je to přece jen dost

• 5
Takovou přestřelku třinecký útočník Martin Adamský dosud mezi elitou nezažil. Po výhře Ocelářů nad Hradcem Králové 8:6 v dohrávce 35. kola extraligy podotkl: „Takový výsledek je přece jen dost na extraligové utkání.“ Adamský se na kanonádě podílel dvěma góly stejně jako jeho spoluhráč Jakub Klepiš.

„My jsme ale věděli, že Hradec přijede v plné síle. To, že byli nemocní, je už dávno pryč,“ mávl Martin Adamský nad chřipkovou epidemii, kvůli níž soupeř musel dva zápasy odložit.

Je to vaše jedenáctá výhra v řadě. Sledujete, jak vám vítězná série narůstá?
Vůbec se na to nedíváme, každý zápas jdeme vyhrát a zatím se nám to daří. A jestli nějaká série pokračuje, nebo skončí, to je nám jedno. Pojedeme až do poledního kola.

V první třetině jste ztratili vedení 2:0, ve druhé 4:2. Co to dělalo s vaší psychikou?
Vůbec nic. My teď psychiku boucháme, abychom byli připraveni na play-off. Hrajeme furt do konce. Je vidět, že nejsme mančaft, který když dostane dva tři góly, tak se sesype.

Rozhodly vaše góly, které jste dali během 17 vteřin v oslabení na začátku třetí třetiny?
Ano, tam se zlomili. Znovu sice dali ještě gól, ale to jsme jim už odskočili na tři branky.

Mohl jste výhru ještě navýšit střelou do prázdné branky. Proč to nevyšlo?
Chtěl jsem nahrát na pravou stranu Vladovi Draveckému, ale obránce to tečoval. Hlavně, že jsme vyhráli.

Hradci Králové jste v sezoně nastříleli už 19 gólů, v prvním utkání šest, ve druhém pět a teď osm. To vám tak sedí, i když jinak má velmi dobrou obranu?
Nevím, jestli z nás mají nějakou fobii, že nám to tak padá. Ale nijak speciálně se na ně nepřipravujeme. Jestli proti nám stojí Hradec, Vítkovice, kdokoliv, tak se snažíme hrát pořád na sto procent a že to zrovna odskákal Hradec? To je náhoda.

Šest gólů jste ještě v tomto extraligovém ročníku nedostali. Bránili jste vlažněji než obvykle?
Několik gólů bylo zbytečných, ale dva tři byly vyloženě šťastné, jen do puku plácli. Nehledal bych v tom žádnou vědu.