ZKLAMANÁ VERVA. Hokejisté Litvínova prohráli s Plzní rozhodující zápas a ve

ZKLAMANÁ VERVA. Hokejisté Litvínova prohráli s Plzní rozhodující zápas a ve čtvrtfinále skončili. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Konec špatný, všechno dobré! I vítězové před Litvínovem smekají

  • 6
Podle prognóz se teď měli chystat na baráž, místo toho ve středu dohráli čtvrtfinále s Plzní, které bylo ozdobou hokejové extraligy. Konec špatný, ale jinak všechno dobré! Ač poražení, odcházejí hokejisté Litvínova jako vítězové.

"Momentálně cítím velké zklamání, ale osobně jsem na tento tým hrdý. Na to, kam nás před sezonou pasovali, jsme to dotáhli daleko. A příští rok můžeme ještě dál!" řekl po vyřazení v rozhodujícím 7. čtvrtfinále brankář Pavel Francouz, jeden z hrdinů velkolepé série a nově i český reprezentant.

K národnímu týmu se připojí v pondělí. "Můžeme být na sebe pyšní, o to je ale vlastně prohra horší. Kdybychom dostali 4:0 na zápasy, asi bychom se za sérií takhle neohlíželi. Jenže semifinále jsme měli na dosah ruky, a Plzeň nám ho vytrhla. O to víc to teď mrzí.“ Co chybělo, aby se teď takhle za sérií ohlíželi plzeňští Indiáni, před sezonou jedni z aspirantů na titul a dlouho vládci základní části.

"Můžu akorát před našimi kluky smeknout. Vzpomínám si, když jsme zrovna do Plzně jeli na první mistrák a všichni nás jasně pasovali na baráž. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že budeme hrát s Plzní čtvrtfinále a na sedm zápasů, asi bych ho poslal někam,“ emotivně hodnotil v ČT litvínovský trenér Vladimír Jeřábek.

"S jídlem pak roste chuť, my hráli dobře a chyběl jen krůček k tomu, abychom Plzeň vyřadili. Ale je to kvalitní mužstvo a dokázali to. I když tam jsou různé okolnosti, které si musíme prohlédnout a vyhodnotit,“ narážel na sporné momenty. Třeba chybné Zemanovo vyloučení, které překazilo závěrečný nápor Litvínova. Nebo situace před vítěznou tečí Johnsona.

"Po nesmyslném vyjádření rozhodčího, že bude buly v naší třetině. To jsou maličkosti, co rozhodují. Jinak ale Plzni přeju hodně štěstí. A aby nedopadla jako loni i letos se Zlínem. Když už jim pomohli postoupit do semifinále, aby pak zase nevypadli,“ šťouchl si do plzeňských vítězů Jeřábek, jenž by rád vedl s Petrem Rosolem Litvínov i v příští sezoně.

"Chtěli bychom ale získat delší smlouvu než na rok, aby byl výhled do budoucna. Když jsem v únoru přišel, tým byl hodně rozkolísaný. Jeden házel vinu na druhého, atmosféra nebyla dobrá.“ Ve čtvrtfinále se ale zdálo, že ve své kůži není favorit. Až pondělní duel v Litvínově sérii otočil. Straka ožil vedle "supermana“ Kováře a dal 2 góly, další plzeňský tahoun Vlasák zazářil v sedmém duelu. Naneštěstí pro Litvínov se spící obři probrali včas.

"Ale klobouk dolů před chlapci z Litvínova. Výborné mužstvo, velmi náročná série. Měli jsme víc štěstí,“ uznal plzeňský obránce Tomáš Slovák, jenž se v rozhodujícím duelu čtvrtfinále trefil poprvé... To Litvínov takovou kliku neměl. Jak by to asi dopadlo, kdyby ze dvou tyčí za stavu 3:3 v zápase číslo 7 byl aspoň jeden gól?

Útočník František Lukeš zalitoval: "Všichni jsme si sáhli na dno, sezonu jsme odehráli výborně. Škoda, že jsme to nedotáhli do semifinále.“ Tak snad příště!

Klub Z S B
1. HC Sparta Praha 24 87:53 53
2. HC Oceláři Třinec 26 91:67 47
3. BK Mladá Boleslav 25 76:56 47
4. Bílí Tygři Liberec 22 77:65 45
5. HC Škoda Plzeň 22 76:57 43
6. HC Kometa Brno 24 71:69 41
7. HC Energie Karlovy Vary 24 82:63 37
8. HK Mountfield Hradec Králové 25 63:68 35
9. PSG Berani Zlín 24 67:75 28
10. HC Olomouc 24 48:66 28
11. Rytíři Kladno 24 61:84 28
12. HC Verva Litvínov 25 65:84 27
13. HC Vítkovice Ridera 25 60:86 27
14. HC Dynamo Pardubice 24 48:79 21
podrobná tabulka