Hokejisté Pardubic se radují, protože v utkání s Litvínovem odvrátili konec...

Hokejisté Pardubic se radují, protože v utkání s Litvínovem odvrátili konec sezony díky Kautově gólu v prodloužení. | foto: ČTK

Pardubický hrdina: Třeba teď přijde vítězná vlna, na kterou čekáme

• 4
Teprve v pětadvaceti odehrál celou extraligovou sezonu a teprve až téměř na jejím konci vstřelil první gól před vlastními fanoušky. Hokejový útočník Tomáš Kaut se stal hrdinou Pardubic, kterým v prodloužení čtvrtého čtvrtfinále s Litvínovem zařídil první vítězství v sérii.

„Mám z toho samozřejmě radost, i z toho, že přišlo hodně lidí a že jsme to v těžké chvíli zvládli. Teď se budeme snažit vrátit sérii zpátky do Pardubic,“ vykládal šťastný Kaut.

Přitom to s vámi vypadalo bledě, kde jste vzali najednou sílu?
Řekl bych, že psychika hrála pro nás, jelikož poslední krok bývá nejtěžší. My jsme prohrávali 0:3 na zápasy a už neměli v podstatě co ztratit. Možná že i nám i tohle vědomí trochu pomohlo. A také nás motivovali lidi.

Jak to myslíte?
Některé zápasy se nám doma nepovedly a chtěli jsme jim ukázat, že hokej umíme. Jsme rádi, že to takhle dopadlo.

Nezabrali jste příliš pozdě? Litvínov pořád vede 3:1...
Trápí nás celou sezonu, že jednou zahrajeme super, ale pak ten výkon nedokážeme udržet. Kdybychom věděli, čím to je, určitě bychom dělali maximum pro to, aby se to dařilo. Uvidíme, třeba teď přijde vítězná vlna, na kterou čekáme.

Jak se vám šlo do prodloužení, když jste věděli, že jedna chyba bude znamenat konec sezony?
Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší a vítězství si zasloužili. Chtěli jsme zůstat u hry, kterou jsme v něm po tři třetiny předváděli. Hrát stejně, trpělivě, věřili jsme, že to tam spadne. Už před mým gólem měl Lukáš Radil před sebou prázdnou bránu.

Ale brankář Francouz ho skvěle vychytal. Je těžké mu dát gól?
Je to reprezentační gólman, je výborný. Ale je dobré, že jsme zjistili, že se mu ty góly dají dát. A že můžeme Litvínov porazit.

Jaký je tedy recept na Francouze z pohledu autora vítězné trefy?
To nebudu prozrazovat. (smích) Ale při té střele jsem nemířil, spíš jsem se snažil trefit bránu.

Co čekáte od zápasu v Litvínově?
Litvínov to teď může doma svazovat, ale oni stejně tak vědí, že my musíme vyhrát. Věřím tomu, že psychická výhoda teď bude na naši straně. Budeme se snažit zopakovat všechny maličkosti, které nás dovedly k vítězství dneska.