ilustrační snímek - olomoucká radost

ilustrační snímek - olomoucká radost | foto: Petr Eret, MF DNES

Káňa zařídil hattrickem výhru Olomouce v Třinci, Litvínov rozdrtil Plzeň

• 0
Hokejisté Olomouce vyhráli díky hattricku útočníka Jana Káni v přípravném utkání na ledě mistrovského Třince 4:3. Mladá Boleslav zdolala Liberec 3:1 a Litvínov rozdrtil Plzeň 7:0. Karlovy Vary vyhrály nad prvoligovými Litoměřicemi 3:1 a Vítkovice podlehly ve Švýcarsku Ženevě 1:3.

Poprvé se Káňa prosadil v 5. minutě v přesilové hře střelou od modré čáry. Oceláři ale ještě v první třetině otočili stav díky brankám Miloše Romana a Tomáše Marcinka, který zužitkoval početní výhodu. Ve 24. minutě vyrovnal Jan Bambula a v čase 34:47 skóroval z úniku Káňa. Tři minuty před koncem druhé části smazal ztrátu domácích Alan Lyszczarczyk. V 52. minutě ale rozhodl Káňa, který se zbavil Marka Ročáka a překonal Marka Mazance.

Mladou Boleslav dostal do vedení v čase 3:45 David Šťastný. V 18. minutě sice vyrovnal Sebastián Čederle, ale v polovině utkání vrátil Bruslařskému klubu náskok Jan Stránský, který ještě svou druhou trefou v utkání v 55. minutě pečeti výsledek.

Litvínov díky dvěma využitým přesilovým hrám vedl už v 6. minutě 2:0, postarali se o to Petr Straka a Patrik Zdráhal. V úvodu druhé části se prosadil Filip Helt a v závěrečném dějství se zapsal podruhé mezi střele Straka. Další početní výhodu využil Denis Zeman a skórovali také Jiří Fronk a Jindřich Abdul.

Karlovy Vary vedly díky brankám Daniela Kružíka z 10. a 22. minuty 2:0 a 35 sekund před koncem druhé třetiny jim zajistil už tříbrankový náskok Matěj Zabloudil. Výsledek zkorigoval po 107 sekundách závěrečného dějství Jakub Šedivý.

Vítkovice ztratily duel se Ženevou ve druhé třetině, v které skórovali Benjamin Antonietti, Alessio Bertaggia a Linus Omark. Ve 45. minutě zkorigoval výsledek Jan Bernovský. Ostravany čeká ještě ve středu v Le Sentier zápas s Lausanne a potom duely ve Francii s Chamonix a Grenoblem.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Branky: 01:00 Straka, 05:22 Zdráhal (Estephan, Freibergs), 21:54 Helt (Havelka), 45:23 Straka (Stránský, Zdráhal), 51:01 Zeman, 52:47 Fronk, 53:15 Abdul (Zdráhal, Estephan). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Hnát, Svoboda.

HC Verva Litvínov Zajíček (Godla) – Zile, Zeman, Kolář, Friebergs, Demel (A), Strejček, Baláž – Abdul, Estephan, Zdráhal – Straka (C), Stránský, Hlava – Chalupa, Sukeľ, Fronk – Berka, Helt, Havelka.

HC Škoda Plzeň Pavlát (Vondraš) – Kremláček, Zámorský (A), Kaňák (A), Budík, Baránek, Vitaloš, Kvasnička – Rekonen, Bitten, Lang – Suchý, Kodýtek (A), Dvořák – Blomstrand, Meyer, Hrabík – Adamec, Malát, Sedlák.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 03:45 Šťastný (Najman, Lintuniemi), 31:54 Stránský (Pýcha, Lunter), 54:19 Stránský (Kotala, Lunter) - 17:56 Čederle. Rozhodčí: Hodek, Horák – Kajínek, Axman.

BK Mladá Boleslav Novotný (Stuchlík) – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Åberg, Fořt, Lantoši – Kousal, Najman O. (A), Šťastný – Lunter, Kotala, Stránský (C) – Beránek, Bičevskis, Eberle

Bílí Tygři Liberec Neužil (Kváča) – Derner, Melancon, Rosandič, Ivan, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Najman A., Bulíř (C), Frolík – Jiruš, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (A), Čederle – Dlouhý, Šír (A), Jenčovský

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 16:40 Roman (Hudáček), 19:15 Marcinko (Doudera, Hrňa), 37:00 Lyszczarczyk (Kurovský) - 04:39 Káňa, 23:09 Bambula (Kučera), 34:47 Káňa (Orsava), 51:50 Káňa.

HC Oceláři Třinec Mazanec (Daněček) – Doudera, Marinčin, Ročák, Čukste, Zahradníček Jeřábek – Roman, Vrána, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Marcinko, Voženílek – Hrňa, Lyszczarczyk, Kurovský

HC Olomouc Konrád (Špunar) – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček – Klimek, Nahodil, Musil – Káňa, Anděl, Orsava – Olesz, Kolouch, Kunc – Navrátil, Kučera, Bambula – Kusko

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 09:42 Kružík (Kofroň), 21:36 Kružík (Mikyska), 39:25 Zabloudil (Baláž) - 41:47 Šedivý (Procházka, Vitouch). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Gerát, Baxa.

HC Energie Karlovy Vary Hamalčík (Dybal) – Rohan, Kočí, Mikyska, Tůma, Dorot, Krajčík (A), Anton – Koblasa, Baláž, Zabloudil (C), Kofroň, Sapoušek (A), Kružík, Handl, Adámek, Šmajda, Váňa, Jiskra

HC Stadion Litoměřice Král (Sklíba) – Šindelek, Holý, Hampl, Šedivý, Kroupa, Böhm, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman, Cikhart, Vitouch, Fajda, Pártl, Soukup, Ramik

HC Servette Ženeva - HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 25:15 Antonietti (Smirnovs), 26:47 Bertaggia (Praplan), 36:05 Omark (Tömmernes) - 44:48 Bernovský (Kalus).

HC Servette Ženeva Descloux (Raisanen) – Karrer, Tömmernes, Vatanen, Maurer, Volimin, Le Coultre – Praplan, Pouliot, Bertaggia – Antonietti, Richard, Rod – Vouillamoz, Winnik, Miranda – Smirnovs, Filppula, Omark.

HC Vítkovice Ridera Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, Raskob, Koch, Stehlík, Gewiese, Prčík – Mueller, Krieger, Krenželok – Lakatoš, Marosz, Fridrich – Bernovský, Lindberg, Kalus – Půček, Chlán, Dej – Lednický.