Porada plzeňských trenérů Martina Straky (uprostřed) a Ladislava Čiháka (vpravo) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Chomutovský gólman Laco kouzlil. Bod je ztráta, řekl plzeňský kouč

• 0
Obránce Sklenička sprintoval před branku, kam mířil i pas Svobody z pravé strany. Stačilo usměrnit puk do prázdné branky. Jenže plzeňský bek v rychlosti kotouč vůbec netrefil, Chomutov vyrazil do přečíslení 2 na 1 a Vondrka po přihrávce Humla mířil přesně.

Plzeň v nedělním 29. kole extraligy sahala po výhře, ale Pirátům nakonec v prodloužení výše zmíněná akce přivábila dva body. Na Škodu zbyl alespoň jeden po porážce 1:2.

„V prodloužení jsme nevyužili šanci dva na jednoho ani tři na jednoho. Soupeř pak hru otočil a přečíslení využil. Pro nás je to ztráta bodu, protože jsme předvedli velmi dobrý výkon,“ konstatoval plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Jeho tým soupeře přestřílel, na gólmana Laca vyslal 24 ran. Jenže stejně jako v předchozím utkání proti Třinci hráči v zakončení selhávali. Jen centr Stach se třikrát ocitl sám před chomutovským brankářem, jenže ani jednu příležitost neproměnil. A Laco „tahal“ výtečné zákroky i při akcích Lva, Kratěny či Kubalíka. „Musím říct, že soupeř hrál výborně a byl silný v osobních soubojích. Byli jsme sice v první třetině dost aktivní, ale Plzeň měla možná více tutových šancí než my. Jsme hodně rádi za dva body,“ mínil asistent Pirátů Jan Šťastný.

Na gól se čekalo až do konce druhé třetiny. V čase 39:20 Laco vyrazil Kubalíkovu ránu z levého kruhu, ale plzeňský útočník si puk dojel a jeho prudkou přihrávku si srazil do vlastní sítě Valach.

„Hráli jsme aktivně, dobře bruslili a dali i první gól. Bohužel jsme pak ve třetí třetině udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal,“ popisoval Čihák.

Domácí vyrovnali ve 42. minutě. Puk se odrazil mezi kruhy ke Šťovíčkovi, první ránu chomutovského mladíka ještě Machovský skvěle vyrazil, ale dorážka už skončila v síti, přestože si plzeňský brankář ještě na puk sáhl. Pro Šťovíčka to byl premiérový gól v extralize.

Na konci normální hrací doby dostala Plzeň výhodu přesilovky po zásahu Skokana vysokou holí. A po přihrávce Stacha mohl rozhodnout Vondráček, ale Laco se bleskově přesunul a puk u své pravé tyče zastavil. „Velká šance. Bohužel, zase jsme si v přesilovce nedokázali pomoci,“ litoval trenér Čihák.

I v prodloužení byla Škoda blízko gólu, ale rozuzlení znáte...