Hokejisté Komety Brno se radují z gólu na ledě Chomutova.

Hokejisté Komety Brno se radují z gólu na ledě Chomutova. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Kometa začala vítězně, v Chomutově se dvěma góly blýskl Nahodil

• 20
Mistrovská Kometa vstoupila do nové sezony hokejové extraligy vítězně, v Chomutově uspěla 4:2. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Lukáš Nahodil.

Po velmi opatrném začátku se zápas překlopil na stranu Komety během 90 sekund. Nejprve v 6. minutě těžil z tlaku do brány Čermák a poté Nahodilův pokus z ostrého úhlu propadl do sítě u Lukešovy bližší tyčky. Piráti si pak v závěru třetiny vytvořili tlak a donutili soupeře k zakázaným uvolněním, ale branku nedali.

Na začátku druhé části se po kombinaci domácích napřáhl Huml, jehož rána skončila jen těsně vedle. V polovině zápasu Knot nastřelil tyčku, od které se puk odrazil do brankoviště, tam ho našel Klhůfek a zajistil první trefu Pirátů. Tři minuty před koncem dějství mohl vyrovnat Vladimír Růžička, jenže v úniku selhal.

Na začátku závěrečné třetiny sice neuspěl v dobré pozici opět Růžička, ale Chomutovští následně srovnali, poté co sekundu po vypršení početní výhody dorazil kotouč do branky Skokan. V 50. minutě ale Kometa opět vedla, tentokrát si připsal přesilovkovou trefu Nahodil. Závěrečný tlak Pirátů se nekonal, protože v další početní výhodě se prosadil povedenou trefou Zaťovič.

Jan Šťastný, asistent trenéra Chomutova: „Chtěli jsme začít aktivně, bohužel se nám to nepovedlo. Brzy jsme prohrávali 0:2. Věřili jsme, že jsme schopni ze zápasem něco udělat, dokázali jsme srovnat. Bohužel dvěma naivními fauly jsme posadili Kometu na koně a ona má natolik zkušené hráče, že ty dvě přesilovky využila.“

Kamil Pokorný, asistent trenéra Komety: „Měli jsme výborný vstup do utkání, dali jsme dva rychlé góly. Bylo nešťastné, že jsme z dalších šancí nepřidali třetí. Ve druhé třetině domácí díky agresivitě, pohybu, důrazu před bránou snížili a byl z toho úplně jiný zápas. Když ve třetí třetině vyrovnali, hrálo se odznovu. My si díky dvěma využitým přesilovkám vezeme tři body a jsme za ně hodně rádi.“

Chomutov - Kometa 2:4

Branky a nahrávky: 32. Klhůfek (Knot, V. Růžička ml.), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch) - 6. L. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet, Horký), 50. Nahodil (Mueller), 59. Zaťovič (P. Holík, Mueller). Rozhodčí: Kubičík, Hribík - J. Svoboda, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 4161. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:2.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Jank, Knot, Štich, Blaha, Dietz, od 30. navíc Trefný - Klhůfek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Koblasa - Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Kometa: Langhamer - O. Němec, J. Mikuš, Štencl, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Kašpar, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, Nahodil, Mallet - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček a Pokorný.