Gól Sparty měl být uznán, přiznává Neliba

P r a h a - Velké emoce a kvalitní hokej, obojího se mohl nabažit divák při sledování reprízy extraligového finále mezi Spartou a Vsetínem. V nejatraktivnějším utkání 35. kola hosté po zásluze vyhráli 4:2, v domácích zase zůstal pocit křivdy, neboť sudí Šindler jim neuznal dvě branky. Zejména ta, kterou by Sparta ve druhé třetině srovnala na 2:2, byla podle zpomaleného záznamu zcela regulérní. "Měla být uznána," přiznal i vsetínský trenér Jan Neliba. Na druhé straně upozornil, že zase první gól Sparty neměl podle pravidel platit. Zde čtěte zpravodajství z 35. kola

"Předcházelo tomu jasné zakázané uvolnění," tvrdí Neliba, podle jehož názoru prostě rozhodčí dvakrát výrazně chyboval. "Pak to posuzujete podle toho, v jakých barvách hrajete. Jasně, že gól Sparty měl platit. Ale co jsem proto měl udělat? Vběhnout na led a uznat ho?"

Sparťanský trenér František Výborný neváhal označit výkon sudího za "paskvil". Nejen kvůli neuznané brance, která podle jeho názoru ovlivnila další vývoj, ale i po tom, co rozhodčí zákrok Jána Pardavého na Michala Broše ocenil dvouminutovým trestem. "Byl to jasný krosček na zátylek. Záludný zákrok, za který se vylučuje na pět minut a do konce utkání," prohlašuje Výborný.

V okamžiku, kdy se Broš skácel k zemi a teprve po chvíli ho lékař velmi otřeseného odvezl na střídačku, vzplály na ledě emoce. Sparťanský kouč Miloš Říha musel dokonce na střídačce důrazně nabádat urostlého kanadského beka Jonathnana Aitkena, aby Pardavého zákrok nemstil faulem.

Broš se přitom vrátil do extraligy v pátek po více než tříměsíční pauze. "Hned během zápasu byl převezen na Bulovku s podezřením na otřes mozku," sdělil Výborný.