Jakub Čutta

Jakub Čutta | foto: Lukáš Kuběna, MF DNES

Dostáváme moc gólů v oslabení, zlobí se karlovarský Čutta

• 0
Do začátku třinecké přesilovky zbývá pět vteřin, když si na nahrávku karlovarského Zaťoviče najíždí mezi kruhy Jakub Čutta. Dlouho se nerozmýšlí a vypálí. Obrovitý bek Energie trefuje přesně do horního rohu třinecké branky.

Branek moc nedává. Ale když už se trefí, tak to stojí za to. "Na góly tady taky nejsem," usmívá se narážce na jeho skromné statistiky.

Ve třinácté minutě poslal Karlovy Vary do vedení 1:0. V té chvíli ještě netušil, že po zápase bude v kabině probírat se spoluhráči další zpackaný zápas.

Energie totiž ztratila dvoubrankové vedení, aby nakonec prohrála 2:4. "Dáváme zbytečně šance soupeři a on pak zápas takhle zlomí," zlobí se Čutta.

Karlovarského hromotluka štvou hlavně góly v oslabení. "Poslední dobou jich dostáváme strašně moc," posteskne si.

Problém s trenéry často rozebírají. Pak ale přijde zápas, a situace se opakuje. "V hokeji se občas fauluje, tak to prostě je. Některá vyloučení jsou však zbytečná. Na ledě jsou pořád stejní hráči, můžou jim pak chybět síly."

Včera s Třincem dostal jeho tým v oslabení první tři góly. Čtvrtý dali hosté pár vteřin před koncem už do prázdné branky. "Ty přesilovky jsme soupeři prostě darovali. Třinec je útočně laděný tým, dokážou je využít." Dvoubrankové vedení ztratili ve Varech během pěti minut. "Ani pak jsme zápas neodevzdali," ví Čutta.

Jenže pak přišla přesilovka osm minut před koncem a bylo hotovo.