Marek Tomica (vpravo) ze Slavie kontroluje puk, pronásleduje ho vítkovický

Marek Tomica (vpravo) ze Slavie kontroluje puk, pronásleduje ho vítkovický Rudolf Huna. | foto: ČTK

Hokejisté Slavie uspěli ve Vítkovicích, v extralize už jsou druzí

• 28
Hokejisté pražské Slavie se posunuli už na druhou příčku extraligové tabulky. V dohrávce 46. kola totiž zvítězili ve Vítkovicích 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Dvěma trefami se blýskl mladíček Tomáš Hertl, který se k týmu připojil po návratu ze Švédských her až před utkáním.

Slavia si připsala pátou výhru z posledních šesti zápasů, zatímco Vítkovice si komplikují boj o play off a na jedenácté Pardubice mají stále náskok čtyř bodů.

Jak extraligu před reprezentační přestávkou Vítkovice v Plzni ukončily, tak se do ní po deseti dnech vrátily. První třetinu proti Slavii odehrály vlažně až rozpačitě a bojovnější soupeř v úvodní dvacetiminutovce tahal za delší konec. Rozložení sil mohl napomoct i rychlý první gól, který dal už po 177 sekundách hry Poletín. Toho nechal před brankou trestuhodně nebráněného reprezentant Barinka.

On-line reportáž

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Domácí se nemohli dostat do tempa ani v přesilovkách. Živější Slavia daleko více pobývala před Málkem a nečekaně vynikala čtvrtá řada. Postarala se i o druhý gól; Klhůfkova zblokovaná rána se po vhazování v útočném pásmu odrazila ke Stránskému, který bez přípravy prostřelil Málka. Až pak musel své umění předvést i Kopřiva, při vítkovické přesilovce vyrazil gólovou střelu Barinky.

Dominance Pražanů byla ve druhém dějství snad ještě výraznější. Hertl hned ve 22. minutě ukázkovou kličkou do bekhendu potrestal Slobodův faul a z trestného střílení připojil třetí gól.

Slavia ostražitě bránila, výborně bruslila a proti jejímu jednoduchému hokeji byli domácí úplně bezradní. Málek lapil sólový nájezd Skokana, kterého ale v zakončení fauloval Kudělka, a první přesilovku v utkání proměnil střelou od modré čáry Kuboš ve čtvrtý gól.

Domácí v závěru alespoň docílili čestné trefy. V početní převaze se trefil Stehlík a po 137 minutách ukončil vítkovické čekání na gól. To však byla jenom slabá útěcha a na čtyřbrankový rozdíl vrátil skóre v 56. minutě po souhře se Skokanem Hertl.

Peter Oremus (trenér Vítkovic): "Bez agresivity, bruslení, pohybu, kombinace to nejde. Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí a uvědomit si, že bez profesionálního přístupu to nejde. V sestavě po takovém výkonu určitě nastanou změny."

Ondřej Weissmann (asistent trenéra Slavie): "Musím hráče pochválit, protože odehráli dobré utkání. Dobře bruslili, zodpovědně hráli dozadu, výborně bránili střední pásmo. Důležité bylo, že jsme vstřelili první gól a vzápětí jsme přidali i druhý. Vyhráli jsme první třetinu a to nás uklidnilo. První třetina asi rozhodla o utkání."

Vítkovice - Slavia 1:5

Branky a nahrávky: 44. Stehlík (Svačina, Barinka) - 3. Poletín (Klhůfek, Stránský), 14. Stránský (Klhůfek), 22. Hertl z trestného střílení, 31. Kuboš (Kadlec, Žejdl), 56. Hertl (Skokan, Sklenář). Rozhodčí: Homola, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4 415. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1.

Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Sloboda, Voráček, Malík, Stehlík, Štencel, Lučka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Koma, Kempný, Dresler - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, Skokan, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.