David Šťastný ze Zlína se raduje z gólu.

David Šťastný ze Zlína se raduje z gólu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínský Šťastný: Říkáme si, co máme hrát, ale v zápase to nedokážeme

• 1
Čtvrtou porážku v řadě zaknihovali zlínští hokejisté. Na ledě vedoucího Třince prohráli vysoko 1:7. Ten zápas měl jediné pozitivum. Útočník David Šťastný ukončil zlínské střelecké trápení, které trvalo 171 minut a 48 vteřin.

Jenže výčet věcí, které se týmu v Třinci povedly, tím končí. Gól padl za jasného stavu 6:0 pro domácí a na vývoji zápasu už nemohl nic změnit.

„Sice jsme dali gól, ale výkony jsou pořád špatné,“ přiznal Šťastný.

Kolaps ze závěru domácího souboje s Pardubicemi, kdy Zlín ztratil vyhraný zápas, ho srazil fyzicky i psychicky na dno. Po hladkých porážkách od Liberce a Sparty, jimž nedokázal vstřelit gól, trápení vyvrcholilo v Třinci. Výprask 1:7 jen potvrzuje, jak mizerně na tom Zlín nyní je.

„Na tréninku si říkáme, co máme hrát, ale v zápase to nedokážeme plnit,“ špitl Šťastný.

Hosté se drželi jenom v první třetině, jenže se nevyvarovali svých obvyklých chyb v rozehrávce. Série nedůsledných vyhození vedla k třineckému tlaku a následně k vedoucí brance.

„Góly dostáváme po vlastních chybách,“ dobře ví Šťastný. „Osmnáct minut hrajeme dobře, pak dostaneme gól a začne nám to tam padat,“ popsal Šťastný.

Jednobrankové manko není velké, ovšem Zlín na obrat neměl. Naopak domácí favorit mu ve druhé části zasadil drtivý úder. V rozmezí necelých devíti minut skórovali Oceláři pětkrát. Pokaždé snadno překonali dezorientovanou obranu a brankáři Kašíkovi nedali šanci. Ten vydržel do šestého gólu, pak raději zamířil na střídačku a přepustil místo Štůralovi.

„Neudrželi jsme kotouč, branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách, což se nám poslední dobou stává často,“ vystihl situaci trenér PSG Zlín Rostislav Vlach.

Třinec v poslední části polevil, takže hostující fanoušci se nemuseli obávat desetigólového výprasku. Ovšem na dlouhé rozjímání nemá zlínské mužstvo čas.

Už v neděli hostí před vlastním publikem od 15.30 Chomutov. Jestli nechce padnout ještě hlouběji, musí vyhrát.