ZKRVAVENÝ HRDINA. Liberecký útočník Michal Bulíř dal v prvním čtvrtfinále

ZKRVAVENÝ HRDINA. Liberecký útočník Michal Bulíř dal v prvním čtvrtfinále Budějovicím tři góly. Ve druhém zápase po faulu Gulaše otřesený odstoupil. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Bulíř ve čtvrtek oslavil hattrick, včera už ho soupeř sestřelil

• 10
Ve čtvrtek byl za oslavovaného hrdinu, včera za otloukánka. Dvacetiletý liberecký útočník Michal Bulíř se v úvodní bitvě čtvrtfinále hokejové extraligy proti Českým Budějovicím blýskl hattrickem a zařídil Bílým Tygrům výhru 4:1. Včerejší druhý duel nedohrál.

Běžela 14. minuta zápasu, když zůstal bezvládně ležet u hrazení po zákroku Gulaše. Až po delší době se zvedl, na vratkých nohou odjel z hrací plochy a hned zamířil do kabiny.

Na led už se nevrátil. "Je otřesený, navíc utrpěl tržnou ránu v obličeji. Čekáme na další vyšetření," řekl ještě v průběhu utkání mluvčí libereckého klubu Martin Kadlec.

Utkání nedohrál ani budějovický útočník Gulaš, který za Bulířovo vražení na hrazení dostal trest pět minut plus do konce zápasu. Při jeho vyloučení vstřelili Liberečtí první branku zápasu.

Zatímco včerejšek byl pro Michala Bulíře bolestivý, první duel s Budějovicemi, v němž vstřelil tři góly a u čtvrtého si připsal asistenci, byl jeho životním zápasem.

Když dokončil oslavy svého třetího gólu, zamával směrem k bílému dresu s číslem 11 zavěšenému nad ledem v liberecké aréně. Patříval jeho zesnulému dědovi Jaroslavu Kasíkovi, dlouholetému hráči a pak funkcionáři hokejového Liberce.

"To, kde teď jsem, je hlavně jeho práce. Ten hattrick jsem věnoval jemu, proto jsem mával na jeho dres," vysvětlil.

Michal Bulíř pochází ze sportovní rodiny. Jeho otec Petr byl známým útočníkem fotbalového Liberce, u Michala však vyhrál hokej.

Vydal se v dědových šlépějích. A dnes je vidět, že udělal dobře.

Letos poprvé začal nastupovat pravidelně v extralize. A čtvrteční zápas proti Budějovicím pro něj byl první bitvou v play-off. Hattrick a asistence, tomu se říká premiéra jako ze snu. "Doufám, že neusnu na vavřínech. Budu se snažit zůstat stále při zemi," slibuje.

S Libercem to přitom v prvním zápase s Jihočechy nevypadalo dobře. Už ve 3. minutě prohrával 0:1.

Jenže ještě v první třetině utkání dvěma góly otočil. Ten první vstřelil hrdina Bulíř, druhý lídr týmu Nedvěd starší přesně o dvacet let...

Památný puk, jímž vstřelil svůj třetí gól v prvním čtvrtfinále, si málem neschoval. V euforii na to úplně zapomněl. "Ale sebral jsem si ho dodatečně," říkal s úsměvem Bulíř, který si jako někteří další liberečtí hokejisté pro play-off obarvil pruh vlasů na modro. V prvním zápase play-off extraligy v životě mu to přineslo štěstí.