Bravo, Znojmo, chválili soupeře v Třinci

Třinec - Hokejové Znojmo má v extralize poprvé od doby, co ji hraje, klid hned od začátku. Sezonu zahájilo dobře a po první čtvrtině základní části, která v pátek skončila, bezpečně kontroluje umístění pro play off. I když včera prohrálo v Třinci 1:5, patří mu čtvrtá příčka. "Znojmo asi předvedlo nejlepší hokej z týmů, které tady byly," ocenil třinecký obránce Libor Procházka protivníka. Třinec má právo srovnávat, doma zatím všechny zápasy vyhrál.

„Hráli  agresivně, jenom nebránili. Vyloženě po nás šli. Měli jsme trochu štěstí, že jsme dali první  branku.“ Byl to úvodní gól v závěru první třetiny, který hosty nalomil, a zavinil, že se  snadněji nechali podrobit tlaku ve druhé třetině. Za to zaplatili uprostřed utkání slepenými  dvěma brankami a za stavu 3:0 pro domácí se položili.

„Vyústilo to z nervozity, do které  jsme upadli po gólu na 0:1. Od stavu 0:3 už jsme se vytratili z ledu. Domácí hráli výborný  hokej, jednoduchý, útočný, vytvořili si spoustu šancí. Nedokázali jsme tomu čelit,“ přiznal  hostující asistent Milan Kastner.

Litoval, že zrovna v zápase, který se týmu nepovedl podle  představ, debutoval ve znojemském dresu útočník Marian Cisár. Ten začal dravě a patřil k  nejlepším na ledě, ale vidět byl stále méně, úměrně s tím, jak domácí zvyšovali náskok.

Právě Třinec včera Znojmo přeskočil a posunul se před něj až na druhé místo. „Zatím není důležité, na kterou příčku můžeme poskočit. Podstatné jsou body,“ dodal Procházka. Trenéři Znojma tři minuty před koncem za stavu 1:4 odvolali brankáře, ale úmysl korigovat skóre jim Třinec překazil dalším gólem. „Šance, aby dali tři góly, byla tak jedna ku tisíci,“ komentoval to třinecký bek Procházka.