Krvácející Tomáš Havlín z Karlových Varů odjíždí na střídačku po zákroku Arona...

Krvácející Tomáš Havlín z Karlových Varů odjíždí na střídačku po zákroku Arona Chmielewsého z Třince. | foto: ČTK

Třinecký Chmielewski dostal za faul na Havlína trest na tři zápasy

• 0
Polský hokejový útočník Aron Chmielewski dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu ve třech zápasech za faul na obránce Tomáše Havlína z Karlových Varů. V duelu nedělního 25. kola, v kterém slezský klub vyhrál na západě Čech 5:2, byl Chmielewski ve 33. minutě za nedovolený zásah do hlavy nebo krku vyloučen na pět minut a do konce utkání.

„Zneužil situace, kdy se protihráč po odehrání kotouče nacházel ve zranitelném postavení s minimální možnosti obrany a po předchozím zpevnění těla ho zdviženým loktem zasáhl do obličeje,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

„Protihráč utrpěl při střetu poranění nosu, utkání však dokončil. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, hráč při něm ovšem porušil zásadu, podle které je povinen postupovat tak, aby bezohledným způsobem neohrozil zdraví protihráče.“

Chmielewski vynechá čtvrteční duel ve Zlíně, nedělní domácí zápas proti Olomouci a příští týden v pátek nenastoupí ani v Pardubicích. Do hry se může vrátit v neděli 5. prosince v Mladé Boleslavi. V této sezoně sehrál za Třinec šest utkání a vstřelil jednu branku.