Dušan Andrašovský (vlevo) v dresu Zlína se snaží uniknout Danielu Semanovi z

Dušan Andrašovský (vlevo) v dresu Zlína se snaží uniknout Danielu Semanovi z Třince. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Andrašovský hrál po pěti letech za Plzeň. Užil si vítězný návrat

• 2
Hokejový útočník Dušan Andrašovský ve čtvrtek po pěti letech oblékl modro-bílý dres Plzně. A s Indiány se radoval z výhry 4:1 nad Mladou Boleslaví v předehrávce 30. kola nejvyšší soutěže.

Slovenský forvard a někdejší miláček fanoušků, který právě včera slavil 35. narozeniny, si pak vychutnal ovace plzeňského "kotle".

"Byl jsem strašně dojatý. Srdce mi v tu chvíli bilo víc než po střídání. Jsem rád, že na mě nezapomněli," svěřil se Andrašovský, který uplynulé dvě sezony strávil v Košicích a získal s nimi slovenský titul.

Pak ho zbrzdila operace kolena a čekal na nové angažmá. Teď je v Plzni na měsíční zkoušku. "Jsem za to Plzni vděčný a budu se snažit co nejvíc. Byl jsem před zápasem nervózní jako malý chlapec, možná víc než tady Kubalda," ohlédl se Andrašovský na tiskové konferenci k šestnáctiletému parťákovi Dominiku Kubalíkovi, který prožil domácí premiéru v extralize.

"Po prvním střídání to ale opadlo a snad to nebylo tak špatné. Hlavně že jsme vyhráli, o to je návrat příjemnější."

Indiánům proti poslednímu týmu tabulky parádně vyšly vstupy do prvních dvou třetin. Už po 63 vteřinách hry Pletka využil brejk 2 na 1, když pálil přesně pod horní tyč. A centr druhé řady Kovář si úspěšnou asistenci zopakoval v čase 21:24. To zpoza branky nabil Dudovi, který trefil přesně levý horní roh Hüblovy branky.

Když pak ve 34. minutě Vlasák po parádní kombinaci zblízka využil převahu 5 na 3, mohlo být jasno. Hned za 12 vteřin ale Bahenský propasíroval v oslabení puk za Svobodu a snížil - 1:3. Jenže hned v další minutě vrátil Plzni klid Dvořák, který se ocitl sám před brankářem a chladnokrevně zakončil.

"Nebyl to jednoduchý zápas. Bolka nabrala pod novým trenérem slušnou formu a zápas byl vyrovnaný. My jsme je zlomili až v přesilovkách. Pro nás to jsou důležité body před reprezentační pauzou a finálovým turnajem European Trophy ve Vídni," připomněl útočník Michal Dvořák.

Ještě v sobotu však čeká Plzeň další televizní duel, od 18.10 nastoupí před kamerami ČT4 na ledě Českých Budějovic.

"Dnes jsme spokojeni s přesilovkami a se ziskem tří bodů. Ale hlavně hra do obrany nebyla taková, jak si představujeme. Boleslav jsme pustili do hodně šancí a Budějovice by nás za to v neděli mohly tvrdě potrestat," varoval asistent HC Plzeň 1929 Michal Straka.

Až v den utkání se rozhodne, zda se do sestavy vrátí útočník Kratěna. "Má výron v kotníku," informoval kouč Straka. Plzeň poskočila na třetí příčku tabulky před Liberec.