PARDUBICE - LITVÍNOV

6. prosince 2002

Utkání komentuje Jan Fryš

23:42
Na šanci Litívnova odpovídá Divíšek střelou téměř hned z vhazování, Podolka vyráží jen před sebe, ale Petr Sýkora z dorážky míří nad branku.
21:29
První střelecký pokus druhé části si připisují opět hosté, Gombárova rána končí na Svobodových chráničích.
20:01
Začíná 2. třetina Do druhé třetiny nenastupuje Martinec, není ani na střídačce.
20:00
Konec 1. třetiny Vyrovnanost první třetiny potvrzují i zásahy brankářů: Svoboda 10, Podolka 10.
19:07
Pardubice - Litvínov 1:0 Lubina objíždí branku, snaží se puk zasunout u tyčky. První pokus Podolka vyráží, ale puk z hranice brankoviště doklepává do branky Pospíšil.
18:41
Neuvěřitelných deset vteřin Litívnov hraje se šesti hráči a brankářem! Až po chvíli si rozhodčí chyby všiml. Pardubice budou hrát přesilovku, trest odpyká Havel.
17:41
Pardubice se ubránily, ovšem jen díky Svobodovi. Domácí brankář skvěle vychytal Hüblův nájezd. Litvínovský útočník dostal ideální přihrávku do jízdy, vyhnul se domácímu obránci, ale couvající Svoboda nastavil beton.
16:13
Hosté nevyužívají dvojnásobnou přesilovku, Pardubice pokračují ve čtyřech. Blízko gólu byl Klíma, Svoboda jeho střelu zápěstím vyrazil.
15:41
Mudroch oslabuje zbytečným krosčkem svůj tým a odjíždí si sednout na trestnou lavici za Mikeskou. Litvínov bude hrát 32 vteřin proti třem.
14:13
První přesilovku bude hrát také Litvínov, který zatlačil Pardubice do obranného pásma a Svoboda se měl co dělat, aby pochytal střely Proroka a Stavenského. Držením hole se při náporu hostů provinil Mikeska a dostává dvě minuty.
13:22
Pospíšil nebezpečně střílí z prostoru mezi kruhy, Podolka je připraven a chytá i dorážku.
12:34
Z hluché pasáže bez šancí. Ovšem na tlak čtvrté řady Pardubic reaguje trenér Výborný nasazováním elitní formace v čele s Klímou.
10:42
Pěkná kombinace Litvínova, Prorok si naráží s Říhou a po ledě pálí na Svobodu. Ten jeho ránu bez potíží kryje.
8:22
Jedna šance domácích střídá druhou. Obrovskou příležitost má znovu formace mladíků: Průchovu střelu tečuje Kolář, Podolka reflexivně vykopává jen ke Koukalovi, ten ze tří metrů míjí odkrytou branku!
6:53
Přesilovka skóre nezměnila, i když Pardubice měly dost šancí. Tu největší zařídila dvojice M. Sýkora - Rolínek, ale Podolkův bleskurychlý zákrok levým betonem uchránil čisté konto.
4:53
Čtvrtá útočná formace domácích si vynutila velký tlak, nebzepečně pálil Koukal, dorážel Průcha. Ovšem vše vyřešil Podolka. Z převahy Pardubic ale vyplynulo také vyloučení, na trestnou lavici odjíždí Klobouček.
4:09
Pardubice stále nemají jediný střelecký pokus, to Litvínov je aktivnější. Skořepa a Gombár zkoušeli Svobodovu pozornost z hranice kruhu, Klíma pak nezvládl přihrávku při přečíslení dva na jednoho.
2:31
První střelu zápasu posílá na Svobodovu branku Skořepa, ránu švihem domácí brankář likviduje betonem. Jinak se puk pohybuje především ve středním pásmu, ovšem už třikrát letěl puk mezi diváky.
0:59
Hostující Litvínov vyčkává a rohodně se netlačí dopředu. Ale ani Pardubice se zatím do útoku nehrnou, první minuta šanci nepřinesla.