PARDUBICE - HAVÍŘOV
22. října 2002

Utkání komentuje Jan Fryš

20:00
Konec 1. třetiny. Pardubice vedou zaslouženě, v první části měly výraznou převahu. O tom svědčí i poměr střel 21:7. Domácí tým brzdí jen častá vyloučení.
18:10
Rozhodčí Vokurka opět vylučuje dva hráče najednou, za vzájemnou potyčku poslal na trestnou lavici Vratislava Čecha a domácího Mikesku.
16:41
Pardubice vedou už 2:0. Kudrna, který byl na soupisce psán jako 13. útočník, naskočil na led s prvním útokem místo Janeckého a hned při svém prvním střídání dorážkou ze závaru zvýšil na 2:0.
16:32
Po delší době se hraje pět na pět, Pardubice přesilovku nevyužily.
14:32
Devět vteřin před návratem vyhlídala na led ujel Petr Sýkora, kterého ale hákoval Ďurčo. Domácí se dožadují trestného střílení, bude se ale jen vylučovat a síly na ledě se vyrovnají.
13:27
Oba předchozí vyloučení hráči jsou na ledě, pokračuje se pět na čtyři. havířov se dosud v přesilovce přes dobře bránící trojici domácích nedostal ani do útočného pásma.
12:41
Vyloučen je Vyhlídal za vysoukou hůl, Havířov bude mít přesilovku čtyři na tři.
11:27
Další vyloučení, za hrubost putují na trestnou lavici Pištěk a Doborvolný, pokračuje se 4 na 4.
11:07
Přes trvalou převahu domácí nevyužili velkou šanci zvýšit náskok, chyběla finální přihrávka nebo přesnější střěla. Havířov se ubránil a je v pěti.
10:46
Studený je na ledě, Pardubičtí minutu a půl trvající dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Stříleli většinou od modré jen do bránících hráčů Havířova.
10:28
Po strkanici před havířovským gólmanem odchází na trestnou lavici současně Petr Sýkora a Vratislav Čech za hrubost, hraje se dál pět na tři.
9:07
Pardubice budou mít početní výhodu pět na tři, Kopecký odchází na dvě minuty za sekání.
8:46
Havířov bude hrát v oslabení za šest hráčů na ledě. Na trestnou lavici odchází Studený.
7:46
Konec přesilovky, kromě průniku Divíška se v ní domácí nedostali do šance.
5:46
Janecký proniknul s pukem až těsně před hostujícího gólmana čecha, ale zahákoval ho Procházka a Pardubice budou hrát přesilovku.
4:17
Konec přesilovky, Havířov v ní měl dvě šance, když Kopecký nejprve nebezpečně vystřelil z kruhu a pak se dostal i k dorážce. Druhý brankář domácích Barek ale jeho pokusy zlikvidoval. Na druhé straně mohl v oslabení ujet Pospíšil, prudkou přihrávku ale nezpracoval.
2:17
Havířov bude mít přesilovku, vyloučen je za krosček obránce Michal Sýkora.
1:17
Pardubice vedou 1:0. Od začátku si domácí vytvořili permanentní tlak a po jednom ze závarů dorážel po pokusech Petra Sýkory a Pospíšila útočník Divíšek.
0:01
Pardubice uvidí souboj prvního týmu extraligy s dosud beznadějně posledním Havířovem. Jeho probuzení zatím nepřišlo ani pod vedením bývalého reprezentačního kouče Josefa Augusty, tým získal v tabulce za 14 kol jen 3 body a má hrozivé skóre 20:61. Pardubice naopak dostaly jen 25 branek a dosud nastřílely 48 gólů. Lepší útok má v lize jen Třinec.