Vsetín se v Evropské hokejové lize trápí

P r a h a - Jediný bod po třech zápasech a poslední místo v tabulce, to je tristní bilance tuzemského mistra ze Vsetína v letošním ročníku Evropské hokejové ligy. Proti rakouskému Villachu utekl domácím začátek zápasu, a přestože dokázali jeho vývoj ještě otočit, v samém závěru je štěstěna definitivně opustila. Dvě sekundy před koncem si čtyřnásobný šampión Rakouska vynutil prodloužení a v následných samostatných nájezdech vyšli vsetínští střelci zcela naprázdno.
V dalším zápase skupiny změří oba celky síly znovu, výhodu domácího prostředí bude mít Villach. Utkání je na programu 2. listopadu.

"Sehráli jsme nejslabší utkání v této soutěži," přiznal kouč domácího celku Zdislav Tabara. "Úvodní třetinu jsme pouze odklouzali, a i když jsme v dalším průběhu měli převahu a vytvořili si řadu šancí, nedokázali jsme je zužitkovat. Soustředíme se na extraligu a zápas v soutěži, která pro nás nemá prakticky cenu, jsme doslova odtrpěli. To ale nemůže být omluva. Prohrát doma s Rakušany je ostuda."
Kapitán domácího týmu Jiří Dopita na otázku, jak by vysvětlil tak slabý úvod utkání, odpověděl: "Já tam snad ani nebyl. Bylo to hrozné."

Vsetín - Villach 3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0) po samostatných nájezdech
Branky a nahrávky: 21. Tomajko (Pardavý, Dopita), 42. Mařák (Bělohlav, Stantien), 51. Srdínko (Dopita) - 6. Unterluggauer (Lanzinger), 13. Cavallini (Purdie), 60. H. Hohenberger (Purdie), rozhodující nájezd H. Hohenberger. Rozhodčí: Schimm (Něm.) - Guth, Rittich (oba ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1 016.
Sestavy:
Vsetín: Pešat - Tesařík, Srdínko, Jaškin, Suchý, Zubíček, Zábranský - Pardavý, Dopita, Tomajko - Mařák, Stantien, Bělohlav - Kucharczyk, Žajgla, Paroulek - Vozdecký, Cech, Mikeš.
Villach: Sandberg - H. Hohenberger, Searle, M. Hohenberger, Unterluggauer, Schlegel, Linder - Cavallini, Purdie, Salfi - Kromp, Lanzinger, Marco Pewal - Kowalczyk, Martin Pewal, Schurian.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.