Karel Rachůnek ještě v NHL - ilustrační foto.

Karel Rachůnek ještě v NHL - ilustrační foto. | foto: Reuters

V KHL skórovali čeští obránci, trefil se i Brendl

• 0
Hokejoví obránci Jiří Marušák a Karel Rachůnek pomohli v KHL vstřelenými góly svým týmům k výhrám. Rachůnek přispěl k vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení nad Čeljabinskem, i díky trefě Marušáka porazilo mužstvo MVD Balašicha 5:3 Nižnij Novgorod. Jeho porážku neodvrátil ani útočník Pavel Brendl, jenž si připsal 19. gól a třetí asistenci v sezoně.

Výsledky:
Petrohrad - Togliatti 2:0, MVD Balašicha - Nižnij Novgorod 5:3 (Marušák 1+0 - Brendl 1+1), Dynamo Moskva - Čeljabinsk 4:3 v prodl. (za domácí Rachůnek 1+0).

Finsko

Hokejisté IFK Helsinky porazili v jediném pátečním utkání finské ligy 3:1 Raumu a posunuli se na šesté místo tabulky.

Slovensko

Český útočník David Appel přispěl dvěma góly k vítězství hokejistů Martina 5:0 nad Banskou Bystricí ve 23. kole slovenské extraligy. Vstřelenými brankami pomohli k výhrám svých celků i obránci Jaroslav Špelda z Košic a Jan Kudrna z Nitry.

Výsledky:
Kežmarok - Skalica 2:6, Košice - Žilina 7:1 (za domácí Špelda 1+0 a Kopecký 0+1), Martin - Banská Bystrica 5:0 (Appel 2+0, Polák 0+1), Nitra - Slovensko 20 4:3 (za domácí Kudrna 1+0, Výborný a Podstavek oba 0+1), Slovan Bratislava - Poprad 2:5, Trenčín - Liptovský Mikuláš 0:4 (Heš 0+1).

Švýcarsko

Český brankář Jaroslav Hübl si připsal úspěšný debut v Davosu, kam odešel z Litvínova na třízápasovou výpomoc. Tým z Alp porazil v utkání 27. kola švýcarské ligy 5:3 Langnau i za přispění útočníků Josefa Marhy, Petra Sýkory a Petra Tatíčka, kteří zaznamenali celkově dva góly a dvě asistence.

Hvězdou dne byl osmatřicetiletý kanadský útočník Martin Gelinas, jenž se na vysokém vítězství Bernu 10:2 nad Bielem podílel čtyřmi góly a jednou nahrávkou.

Výsledky:
Bern - Biel 10:2, Davos - Langnau 5:3 (za domácí Marha 1+1, Sýkora 1+0, Tatíček 0+1), Fribourg - Ambri/Piotta 3:2, Kloten - Curych 2:3 (za domácí Hamr 0+1), Lugano - Ženeva 2:1, Zug - Rapperswil 4:1.

Německo

Hokejisté Duisburgu s českými útočníky Janem Alinčem a Michalem Supem v sestavě se po třech zápasech bez bodu dočkali vítězství. Hráči týmu Füchse sice prohrávali v duelu 24. kola po dvou třetinách 0:2 v Norimberku, ale během sedmi a půl minuty v závěrečné části výsledek otočili na 3:2. Duisburg je ale v tabulce stále poslední, na patnáctý Ingolstadt ztrácí devět bodů.

Výsledky:
Augsburg - Düsseldorf 1:5, Eisbären Berlín - Hamburk 4:0, Ingolstadt - Kolín nad Rýnem 1:5, Kassel - Wolfsburg 3:2, Krefeld - Iserlohn 3:5, Mannheim - Frankfurt 1:2, Norimberk - Duisburg 2:3.

16. Duisburg 24 3 4 0 17 50:92 17

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.