Lukáš Kašpar (vpravo) ještě v dresu San Jose

Lukáš Kašpar (vpravo) ještě v dresu San Jose | foto: AP, ČTK

Útočník Kašpar se uvedl ve finské hokejové lize gólem

• 0
Český hokejový útočník Lukáš Kašpar má za sebou vydařený debut ve finské hokejové lize. Čtyřiadvacetiletý hráč, který minulý týden ukončil smlouvu s Philadelphií, pomohl gólem Kärpätu Oulu k vítězství 4:3 nad Hämeenlinnou.

Kašpar poslal v 52. minutě svůj týmu do vedení 3:2, které domácím dlouho nevydrželo. O vítězství Kärpätu rozhodl až dvě a půl minuty před koncem Jari Viuhkola.

Kašpar podepsal v červenci s Flyers dvoucestný kontrakt, ale do prvního týmu se nedostal a působil jen na farmě. Bývalý hráč Litvínova nastoupil v NHL jen k 16 zápasům.

Mezi střelce se zapsal i Jakub Petružálek, jenž přispěl jednou brankou k jasnému vítězství Lukko Rauma nad KalPou Kuopio 6:0. Jeho tým vede tabulku o 15 bodů před IFK Helsinkgy. Gól a asistenci zaznamenal Michal Birner, porážce TPS Turku však nezabránil.

Výsledky:

Blues Espoo - TPS Turku 4:3 (za hosty Birner 1+1), Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 5:2, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 4:3 (za domácí Kašpar 1+0, Rosa 0+1), Lukko Rauma - KalPa Kuopio 6:0 (za domácí Petružálek 1+0), Pelicans Lahti - IFK Helsinky 2:4, SaiPa Lappeenranta - Jyväskylä 3:4, Tappara Tampere - Ässät Pori 5:2.

17. kolo:
Frölunda - Linköping 3:1, Lulea - HV 71 5:3 (za domácí Chabada 1+0), MODO Hockey - Djurgaarden 2:2, Rögle - Brynäs 0:0, Södertälje - Färjestad 2:3 v prodl., Timra - Skelleftea 2:1.