Tři české góly pomohly Hämeenlinně k postupu

Helsinky - Hokejisté Hämeenlinny zvítězili ve čtvrtfinále finské ligy nad Ilvesem Tampere i potřetí a postoupili do semifinále. Třetí zápas série vyhrála Hämeenlinna na domácím ledě 5:1. Čeští hokejisté Vladimír Vůjtek, Tomáš Kucharčík a Zdeněk Nedvěd si připsali po jedné brance a dohromady v utkání zaznamenali šest kanadských bodů. V semifinále je po minimálním počtu tří zápasů také Tappara Tampere, která vyřadila Blues Espoo.

Jokeritu Helsinky pomohl k vítězství 3:0 and Kärpätem Oulu jednou brankou Vladimír Machulda a jednou přihrávkou Pavel Rosa. Jokerit vede v sérii 2:1. Druhou výhru vybojovali také hokejisté TPS Turku, kteří sehráli s Lahti další prodloužení; zatímco v pátek po 94 minutách svému soupeři podlehli, dnes dali v 83. minutě vítězný gól oni.

Výsledky
Čtvrtfinále - 3. zápasy

Hämeenlinna - Ilves Tampere 5:1 (za domácí Vůjtek 1+2, Kucharčík 1+1, Nedvěd 1+0), konečný stav série 3:0; Tappara Tampere - Blues Espoo 3:1 (za hosty Čaloun 0+1), konečný stav série 3:0; Jokerit Helsinky - Kärpät Oulu 3:0 (Machulda 1+0, Rosa 0+1), stav série 2:1; TPS Turku - Pelicans Lahti 3:2 v prodl., stav série 2:1.