Trenér Sýkora v semifinále vyzve Vůjtka

Magnitogorsk - V semifinále ruské hokejové extraligy se proti sobě postaví týmy českých trenérů. Vladimír Vůjtek, který ve dvou minulých sezonách získal titul s Jaroslavlí, povede Kazaň proti Magnitogorsku s koučem Markem Sýkorou. Jeho svěřenci v pátém čtvrtfinále porazili Nižněkamsk 4:2.

Nejlepší tým základní části tak sérii vyhrál 3:2.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Lada Togliatti a Omsk. První utkání se uskuteční 26. března.

Výsledek:
Čtvrtfinále - 5. zápas:
Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:2, konečný stav série 3:2.

SLOVENSKO
V pátém semifinálovém zápase slovenské extraligy vyhráli hokejisté Zvolena nad Slovanem Bratislava 2:1 v prodloužení a vedou v sérii 3:2. Vítězný gól dal v 65. minutě Majeský, rozhodnutí může přinést čtvrteční šestý duel, který budou hostit obhájci titulu v Bratislavě.

Zvolenu chyběli Martin Mráz, jenž v nedělním utkání zbil rozhodčího, a Martin Bartek s českým legionářem Petrem Krátkým, kteří se na napadení podíleli. Všichni tři se ve středu dozvědí trest od disciplinární komise. Hrozí jim distanc v rozmezí od šesti utkání až po nucenou osmnáctiměsíční přestávku.

Bez problémů se neobešel ani úterní zápas. Podle internetové verze deníku Pravda vyjela výprava Slovanu vyjela do Zvolena s hodinovým zpožděním kvůli anonymního telefonátu, který oznámil, že v klubovém autobuse je uložena bomba.

Výsledek - semifinále, 5. zápas:
Zvolen - Slovan Bratislava 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
25. Rajčák, 65. Majeský - 53. Vlk. Rozhodčí: Ország - Milan Novák, P. Grečko. Vyloučení 9:9, navíc Velebný (Zvolen) 10 min. Využití 1:1. Diváci: 7050. Stav série 3:2.

FINSKO
Petr Tenkrát přihrál na rozhodující gól hokejistů Kärpätu Oulu, kteří v šestém čtvrtfinálovém zápase finské ligy vyhráli na ledě Jokeritu Helsinky 2:1 a postoupili mezi nejlepší čtveřici. Český útočník připravil v 43. minutě vítěznou branku pro Mikku Lehtonena.

Potřebnou čtvrtou výhru vybojovali také vítězové základní části z TPS Turku, kteří porazili Blues Espoo na jeho ledě 2:0. Domácím chyběl český obránce Radek Philipp, jenž v předchozím duelu utrpěl po krosčeku Mikka Eloranty otřes mozku

Až sedmý zápas musí rozhodnout o postupujícím z dvojice Ilves Tampere - IFK Helsinky. Svěřenci Václava Sýkory nevyužili výhodu domácího prostředí a po prohře 0:1 umožnili soupeři vyrovnat stav série na 3:3.

Čtvrtfinále - 6. zápasy:
Blues Espoo - TPS Turku 0:2 - konečný stav série 2:4
Jokerit Helsinky - Kärpät Oulu 1:2 (za hosty Tenkrát 0+1) - konečný stav série 2:4
Ilves Tampere - IFK Helsinky 0:1 - stav série 3:3.

ŠVÉDSKO
Čtyři góly Marcuse Erikssona rozhodly o vítězství hokejistů Mory v třetím kole baráže o švédskou ligou nad Leksandem, který prohrál i třetí utkání prolínací soutěže. Eriksson ve 28. minutě vyrovnal v oslabení na 2:2 a ve třetí třetině hattrickem definitivně strhl vedení na stranu Mory, jež se snaží postoupit mezi elitu.

Výsledky - 3. kolo:
Hammarby - Malmö 0:4, Mora - Leksand 6:3, Skelleftea AIK - AIK Stockholm 2:1 po sam. nájezdech.

ŠVÝCARSKO
Český útočník Jaroslav Hlinka se dvěma kanadskými body za gól a asistenci zapsal do přestřelky v zápase o udržení, v němž jeho Kloten prohrál 7:9 na ledě Langnau.