Trenčín vede ve finále nad Zvolenem 2:1

Hokejisté Trenčína porazili Zvolen na jeho ledě 5:2 a vedou ve finálové sérii slovenské extraligy 2:1 na zápasy. První domácí porážka zvolenských hráčů v letošním play-off se zrodila v pětiminutové přesilovce na začátku druhé třetiny. Hosté dali mezi 23. a 25. minutou tři branky a soupeř se už zvednout nedokázal.

Domácí kanonýr Bartek už v 27. vteřině otevřel skóre, když hned první střelou prostřelil českého gólmana Petra Přikryla.

Trenčínem ale gól neotřásl a v sedmé minutě Opatovský vyrovnal. V posledních sekundách první třetiny fauloval domácí Čierny vysokou hokejkou do tváře Hriňu a dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Jak se pak ukázalo, byl to rozhodující moment. Trenčínští po návratu z kabin rozpoutali před Križanem po celou dobu přesilovky hotové peklo, vstřelili tři góly a vyhnali jinak vynikajícího gólmana z branky.

Na pátý gól hostů v poslední minutě ještě stihl před sirénou odpovědět český legionář Petr Krátký, ale Trenčín v poslední části pozornou obranou výsledek kontroloval a Zvolen se už o zvrat ani nepokusil.

"O všem rozhodla pětiminutová přesilovka hostí," neměl pochybnosti o klíčovém momentu utkání zvolenský trenér Ján Jaško.

"Tento tým má velké hokejové srdce, odevzdává na ledu maximum. Hráčům jsem řekl, aby se neuchylovali k oplácení, což dodrželi," pochvaloval si hostující trenér Dušan Gregor.

Čtvrtý zápas je na programu v neděli od 17.00 ve Zvolenu.

Výsledek:
Finále slovenské extraligy, 3. zápas:
Zvolen - Trenčín 2:5 (1:1, 1:4, 0:0).
1. Bartek, 40. Krátký - 7. a 23. Opatovský, 24. Fabuš, 25. Melichárek, 40. Lezo. Rozhodčí: Marušin - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 5:7, navíc Čierny 5 min. a do konce zápasu, Klouda 10 min. - Bombic 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 7050. Stav série: 1:2.

ŠVÉDSKO
Hokejisté Färjestadu udělali druhý z potřebných čtyř kroků za mistrovským titulem ve švédské lize. Finálového soupeře, celek HV 71, porazili 4:3 v prodloužení, když v 64. minutě zápas rozhodl Ulf Söderström. Pokud Färjestad ještě dvakrát zvítězí, zlatou medaili získá i český obránce Radek Hamr.

Výsledek:
Finále - 3. zápas:
Färjestad - HV 71 4:3 v prodl. - stav série 2:1.

ŠVÝCARSKO
Už jen jediné vítězství dělí hokejisty Bernu od triumfu ve švýcarské lize. Metropolitní tým vyhrál i druhé finále nad Luganem, tentokrát 2:1, a vede v sérii hrané na tři vítězství 2:0. V nejvyšší soutěži se udrželo Lausanne, které i napočtvrté zdolalo Bienne.