Vladimír Mihálik (vlevo) a Martin Štajnoch (vpravo) ze Slovanu a Jevgenij

Vladimír Mihálik (vlevo) a Martin Štajnoch (vpravo) ze Slovanu a Jevgenij Dadonov z Doněcka v duelu KHL. | foto: Jan Koller, ČTK

Slovanu Bratislava s trenérem Čadou vstup do KHL nevyšel

• 0
Hokejistům Slovanu Bratislava vedeným českým koučem Rostislavem Čadou nevyšla premiéra v Kontinentální lize. Vítěz uplynulého ročníku slovenské extraligy v souboji nováčků podlehl doma před vyprodaným hledištěm ukrajinskému Donbassu Doněck 2:4, který třemi góly v řadě dokázal vývoj utkání otočit.

Navzdory prohře nebyl Čada z výkonu hráčů zklamán. "Mě nezklamalo nic. Já jsem byl spokojen s prvními dvěma třetinami, kdy se hráči nelekli tlaku prvního utkání doma a hráli aktivně. Byla to taková daň zkušenosti v KHL, že těch málo chyb, které jsem udělali, soupeř využil," řekl novinářům.

Slovenskému týmu vyšel úvod, už ve druhé minutě s přispěním soupeřova brankáře vstřelil gól útočník Milan Kytnár. Domácí pak nevyužili přesilovku. Naopak v 17. minutě krátce po skončení početní výhody
ukrajinského celku inkasovali po střele českého obránce Karla Pilaře, kterou ještě tečoval jeho spoluhráč Jevgenij Beluchin.

Ve druhé třetině se hra zrychlila a ze šancí na obou stranách vytěžil bratislavský klub k radosti zaplněné haly s kapacitou přes 10 000 fanoušků vedoucí gól. Donbassu se ale v poslední minutě této části hry podařilo vyrovnat v přesilovce.

V poslední třetině se ukrajinský klub pod vedením bývalého kouče slovenské reprezentace Júliuse Šuplera dostal poprvé v zápase do vedení. A vítězství mu necelých pět minut před koncem utkání pojistil střelou pod horní tyč Fredrik Pettersson po přihrávce dalšího Čecha v dresu Donbassu útočníka Lukáše Kašpara.

Bratislavský klub prohrál navzdory tomu, že soupeře přestřílel. "My jsme v koncovce dlouhodobě neagresivní a tento problém pokračuje. Malé výsledky tady jsou, ale my potřebujeme větší výsledek k tomu, abychom porazili týmy, které nás v KHL čekají," řekl Čada, pro něhož nebylo dnešní utkání premiérou v KHL. Loni podepsal tříletou smlouvu s Avangardem Omsk, vedení klubu ho však v prosinci odvolalo.

V dresu Slovanu nastoupil také český útočník Michal Vondrka. Naopak slovenský reprezentant Miroslav Šatan, jenž s klubem podepsal smlouvu teprve ve středu, proti Donbassu ještě nehrál.