Ruskou ligu vede Sýkorův Magnitogorsk

Magnitogorsk - Po sobotních dohrávkách má ruská nejvyšší hokejová soutěž nového lídra. Je jím celek Metallurg Magnitogorsk, který v přímém duelu o první místo v tabulce zdolal Dynamo Moskva 4:1. Tým trénovaný Markem Sýkorou má v čele náskok tří bodů na dosavadního lídra Ladu Togliatti.

Nový lídr sice prohrával od dvanácté sekundy po gólu Ovečkina, už za minutu ale bylo srovnáno a šest vteřin před první sirénou zlomil v přesilovce zápas Varlamov z asistence obránce Martina Čecha.

V brance hokejistů CSKA stál Salfického kolega Michajlovskij, dlouho držel čisté konto, ale porážce od předposledního týmu tabulky nakonec nezabránil. Hosté z Chabarovsku dali v Moskvě v závěrečné třetině dva góly a zvítězili 2:1.

Výsledky - 29. kolo: Magnitogorsk - Dynamo Moskva 4:1 (za domácí M. Čech 0+1), CSKA Moskva - Chabarovsk 1:2.

Finsko

Český útočník Petr Tenkrát potvrdil gólem v poslední minutě výhru hokejistů Kärpätu Oulu v 31. kole finské ligy na ledě Ilvesu Tampere. Hosté zvítězili nad svěřenci trenéra Václava Sýkory 4:2 a v tabulce se dotáhli těsně za vedoucí IFK Helsinky.

Češi se postarali také o výhru Espoo 4:1 nad SaiPou. První gól hostů dal Jan Čaloun a krátce poté, co domácí v 47. minutě vyrovnali z přesilovky při vyloučení Ladislava Kohna, začal drtivý finiš Blues. Kohn odčinil svou vinu přihrávkou na druhou branku, Čaloun asistoval u třetího gólu.

Výsledky - 31. kolo: Ilves Tampere - Kärpät Oulu 2:4 (za hosty Tenkrát 1+0), Pelicans Lahti - Ässät Pori 1:4, SaiPa Lappeenranta - Blues Espoo 1:4 (za hosty Čaloun 1+1, Kohn 0+1), TPS Turku - Lukko Rauma 1:1.

Slovensko

Žilinští hokejisté prohráli v utkání 27. kola slovenské extraligy 1:2 s vedoucím celkem tabulky z Trenčína. O všem přitom rozhodl už začátek: ve čtvrté minutě vedl Trenčín 2:0, jeho druhý gól vstřelil český legionář Jiří Heš. V dalším průběhu hosté  kontrolovali hru a Žilina dokázala v závěru jen snížit.

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
52. Kontšek - 2. Homér, 4. Heš. Rozhodčí: J. Konc - M. Novák, Mášik. Vyloučení: 7:6, navíc Voskár 10 min. - Kukumberg 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 1429.

Švédsko

Hokejisté Luley se nezalekli formy slovenských bratrů Pavlikovských a v utkání švédské ligy dokázali v Leksandu zvítězit 4:3. Domácí přitom dvakrát vedli, Richard Pavlikovský jeden gól dal a Rastislav na další dva přihrál, ale hosté v poslední třetině výsledek během osmi minut otočili.

Obránce Pavel Skrbek asistoval v 47. minutě u trefy Luley na 2:2. Také všechny tři zbývající zápasy dnes vyhrály hostující týmy. Nejsložitější cestu za body měl Djurgaarden, který nad Färjestadem zvítězil až po samostatných nájezdech.

Výsledky - 24. kolo: Färjestad - Djurgaarden 1:2 po sam. nájezdech, Leksand - Lulea 3:4 (za hosty Skrbek 0+1), Södertälje - Malmö 1:4, Brynäs - Frölunda 1:2.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.