Uram ze Slovanu (vlevo) a brankář  Hudáček ze Zvolena

Uram ze Slovanu (vlevo) a brankář Hudáček ze Zvolena - Marek Uram ze Slovanu (vlevo) a brankář Vladimír Hudáček ze Zvolena | foto: ČTK

První duel finále vyhrál Slovan

Hokejisté Slovanu Bratislava zahájili pouť za obhajobou mistrovského titulu ve slovenské extralize vítězstvím 4:2 nad Košicemi. Domácí rozhodli o první ze čtyř potřebných finálových výher už v první třetině. Ve Finsku si hokejisté Blues Espoo si udrželi naději na postup do finále ligy.

Slovensko
Hokejisté Slovanu Bratislava zahájili pouť za obhajobou mistrovského titulu ve slovenské extralize vítězstvím 4:2 nad Košicemi. Domácí rozhodli o první ze čtyř potřebných finálových výher už v první třetině, kdy nastříleli soupeři z východu Slovenska tři góly.

Skóre otevřel už v 36. sekundě pětatřicetiletý Richard Kapuš. Hosté pouze dvakrát snížili, jednou po trefě českého obránce Jaroslava Špeldy.

Druhý finálový zápas se hraje v úterý opět v bratislavské Samsung Areně.

Výsledek - finále, 1. zápas:
Slovan Bratislava - Košice 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Kapuš, 7. Kováčik, 13. Kropáč, 40. Hreus - 11. Kmiť, 23. Špelda.

Finsko
Hokejisté Blues Espoo si udrželi naději na postup do finále finské ligy. V dnešním pátém semifinálovém utkání porazili Jokerit Helsinky 5:1 a snížili stav série na 2:3 na zápasy.

Výsledek - semifinále, 5. zápas:
Blues Espoo - Jokerit Helsinky 5:1, stav série 2:3.

Švédsko
Hokejisté Linköpingu si stejně jako loni zahrají o titul ve švédské lize. Poražený finalista z minulé sezony zdolal v pátém semifinálovém duelu 4:0 Färjestad a postoupil po vítězství 4:1 na zápasy.

Blízko k finále má také vítěz základní části HV 71, jenž dnes vyhrál 3:1 nad Timrou a vede v sérii 3:2.

Výsledky - semifinále, 5. zápasy:
HV 71 - Timra 3:1 (za hosty Tenkrát 0+1), stav série 3:2, Linköping - Färjestad 4:0, konečný stav série 4:1.

Švýcarsko
Hokejisté Ženevy vyhráli dnešní druhé finále švýcarské ligy v Curychu 4:2 a v sérii na čtyři vítězství se ujali vedení 2:0.

Třemi asistencemi se na úspěchu Servette podílel slovenský útočník Juraj Kolník.

Výsledek - finále, 2. zápas:
Curych - Ženeva 2:4, stav série 0:2.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.