Alexandr Ovečkin se během výluky NHL poprvé střelecky prosadil v dresu Dynama Moskva, k bodům ale svému týmu nepomohl.

Bek Novák přihrál na gól Ovečkinovi, Dynamo ale na Petrohrad nestačilo

• 0
Hvězdný útočník Alexandr Ovečkin se sice poprvé při výluce NHL trefil v dresu Dynama Moskva, svému mateřskému týmu ale v zápase proti Petrohradu k bodům nepomohl. Na jeho gól po přihrávce českého obránce Filipa Nováka už nikdo ze spoluhráčů nenavázal a Dynamo prohrálo s týmem vedeným Milošem Říhou 1:3.

Hosty z Petrohradu poslal do vedení ve 12. minutě Patrick Thoresen, na jehož gólu v přesilovce pět na tři se podíleli asistencemi český útočník Petr Průcha a kanonýr z New Jersey Ilja Kovalčuk. Kapitán Washingtonu Ovečkin vyrovnal tři minuty nato, když také v přesilovce překonal petrohradského gólmana Ilju Ježova, jenž dostal v brance přednost před Jakubem Štěpánkem.

Hostující SKA nicméně díky gólům Maxima Afinogenova a Viktora Tichonova v dalších dvou třetinách rozhodl o svém vítězství.

Český útočník Václav Nedorost skóroval v třetím zápasu za sebou a čtvrtým gólem v sezoně pomohl Doněcku k vítězství 3:2 po nájezdech na ledě Atlantu Mytišči. Hostující Donbass přitom prohrával už o dvě branky, ale také zásluhou Nedorostovy trefy dovedl zápas do samostatných nájezdů. Také v nich se český dvojnásobný juniorský mistr světa prosadil a přispěl k první výhře nováčka KHL po pěti porážkách.

KHL

Výsledky: Atlant Mytišči - Doněck 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Nedorost 1+0), Dynamo Moskva - Petrohrad 1:3 (Novák - Průcha oba 0+1), Jaroslavl - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 3:0.

Slovensko

Výsledky: Skalica - Trenčín 5:2, Košice - Piešťany 9:5 (za domácí Kuběna 1+1), Martin - Banská Bystrica 0:4 (čisté konto Slipčenko), Nitra - Žilina 4:1, Zvolen - Poprad 4:1 (za domácí Brabenec 0+1).

Německo

Výsledky: Augsburg - Mannheim 4:3, Düsseldorf - Wolfsburg 2:1 po sam. nájezdech, Ingolstadt - Eisbären Berlín 5:4, Iserlohn - Kolín nad Rýnem 1:3, Straubing - Krefeld 3:2, Hamburk - Mnichov 1:0.

Znojmo - Innsbruck 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Rožník (Beránek), 25. Beroun (Šeda), 43. Jarůšek (Pláněk), 51. Pucher, 59. Wharton - 18. Bartlett, 31. Steiner, 36. McGregor.

Další výsledky: Linec - Székesfehérvár 1:4, Lublaň - Štýrský Hradec 2:4, Vídeň - Dornbirn 4:3 po sam. nájezdech, Villach - Záhřeb 3:1, Salcburk - Klagenfurt 5:2.