Marek se v Rusku uvedl dvěma góly

• 5
Moskva - Fantastickou premiéru v ruské hokejové lize má za sebou český útočník Jan Marek. K vítězství Magnitogorsku nad Čerepovcem v úvodním kole soutěže přispěl dvěma góly, jeho tým nakonec soupeře porazil 5:2. Marka za předvedený výkon po zápase náležitě ocenili, vyhlásili ho nejlepším hráčem zápasu.

Teprve hodinu před zápasem se přitom podle manažera Roberta Spálenky podařilo vyřešit všechny náležitosti hráčovy transferkarty, takže jej klub mohl na poslední chvíli zařadit na soupisku.

Marek v poslední třetině zlomil odpor hostů při přesilovce vítězným gólem na 3:2, za pět minut pohnul skóre znovu a naznačil, že by mohl být solidní náhradou za hvězdného Jevgenije Malkina, který dal přednost zámořské NHL.

Čistým kontem zahájil sezonu brankář Martin Prusek, který vychytal Petrohradu vítězství v Čeljabinsku. Obránce Jan Novák dnes do hry nezasáhl, neboť se nevešel do sestavy mistrovské Kazaně.

Výsledky 1. kolo:
Chabarovsk - Kazaň 2:3 v prodl., Ufa - MVD Podolsk 2:3 v prodl. (za domácí Philipp 0+1), Magnitogorsk - Čerepovec 5:2 (za domácí Marek 2+0), Togliatti - Dynamo Moskva 4:3, Čeljabinsk - Petrohrad 0:3, CSKA Moskva - Novosibirsk 2:3 (za hosty Gureň 0+1), Křídla sovětů - Nižněkamsk 0:3, Viťaz Čechov - Novokuzněck 1:1 po prodl.

Německo
B e r l í n - Produktivita obránců Kolína nad Rýnem rozhodla dnešní zahajovací zápas německé hokejové ligy mezi domácími Žraloky a Hannoverem. Kolínský tým vyhrál 4:2 a o všechny jeho góly se před 12.547 diváky postarali zadáci - Mats Trygg, Stephane Julien, Jason Marshall a Mirko Lüdemann.

Další zápasy 1. kola jsou na programu v pátek.