Magnitogorsk, Igor Mirnov

Magnitogorsk, Igor Mirnov | foto: Profimedia.cz

Magnitogorsk zvládl boj o semifinále

Praha - Rozhodující pátý čtvrtfinálový zápas ruské hokejové ligy měl hladký průběh. Hráči Magnitogorsku v něm porazili Dynamo Moskva 5:0. Ve slovenské hokejové lize porazil v třetím semifinálovém utkání Trenčín na domácím ledě Slovan. Ve Finsku pokračuje ve výborných výkonech Michal Broš z Kärpätu Oulu.

. Rusko

Magnitogorsk sice vyhrál úvodní zápas série s Dynamem, pak ale dvakrát uspěli svěřenci Vladimíra Vůjtka a úřadující šampion se ocitl na pokraji vyřazení. V play-off se zachránil pondělní výhrou 1:0 po samostatných nájezdech a dnes nedal soupeři šanci, když vedl už po první třetině o tři branky. Útočník Jan Marek se tentokrát v dresu Metallurgu neprosadil.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz základní části Ufa a Kazaň.

Výsledek - čtvrtfinále, 5. zápas:
Magnitogorsk - Dynamo Moskva 5:0, konečný stav série 3:2.

Semifinálové dvojice:
Ufa - Kazaň, Magnitogorsk - Jaroslavl

. Slovensko

Slovensko
Hokejisté Dukly Trenčín, které vede český trenér Antonín Stavjaňa, dnes porazili obhájce titulu Slovan Bratislava 3:1 a v semifinálové sérii slovenské extraligy se ujali vedení 2:1 na zápasy. Na výhře se jedním gólem podílel i útočník Václav Král.

Výsledek - semifinále:
Trenčín - Slovan Bratislava 3:1
(2:0 1:1, 0:0) Branky: 15. Kóňa (Malinský), 18. Húževka, 25. V. Král - 29. Hujsa (Pavlas). Stav série: 2:1.

. Finsko

Výkon Michala Broše dnes přiblížil hokejisty Kärpätu Oulu k účastí v semifinále finské ligy. Český útočník si připsal dva body za gól a asistenci a Kärpät po výhře 6:3 na vlastním ledě nad Ilvesem Tampere dělí od postupu jediné vítězství.

Po bezbrankové první třetině se v 21. minutě ujali vedení hosté, radost jim však vydržela jen tři minuty. Pak Broš vyrovnal a ještě ve druhém dějství připravil důležitý gól na 3:1 pro nejlepšího hráče utkání Janne Pesonena. Finský útočník zaznamenal v utkání pět bodů za hattrick a dvě přihrávky. Prvním semifinalistou je po Blues Espoo, které porazilo IFK Helsinky 4:1 a stejným poměrem vyhrálo i čtvrtfinálovou sérii.

Výsledky - čtvrtfinále:
Blues Espoo - IFK Helsinky 4:1, konečný stav série 4:1
Kärpät Oulu - Ilves Tampere 6:3 (za domácí Broš 1+1, Kratěna 0+1), stav série 3:2
Jokerit Helsinky - Pelicans Lahti 4:5 v prodl., stav série 3:2
Tappara Tampere - Jyväskylä 4:1, stav série 3:2.

. Švédsko

Pavel Brendl dnes potvrdil roli třetího nejproduktivnějšího hokejisty základní části švédské ligy a pomohl Brynäsu
k úspěšnému startu do baráže o udržení v soutěži.

Český útočník se pod výhru 4:2 nad Västerasem podepsal gólem a asistencí.

Výsledky - baráž, 1. kolo:
Brynäs - Västeras 4:2 (za domácí Brendl 1+1), Malmö - Leksand 3:0, Mora - Rögle 2:1.