Plzeňský útočník Milan Gulaš

Plzeňský útočník Milan Gulaš | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Tak pálí plzeňský kapitán. Gulaš srazil Hämeenlinnu dvěma góly

• 2
Časomíra ukrojila z prodloužení jen 17 vteřin, když útočník plzeňských hokejistů Milan Gulaš v útočném pásmu zachytil mizernou rozehrávku obránce Hämeenlinny Nikkily, natlačil se až před gólmana Voutilainena a zblízka nadvakrát dostal puk za jeho záda.

Škoda je díky svému kapitánovi po čtvrtečním třetím kole Ligy mistrů znovu o kus blíž postupu ze základní skupiny! Finského mistra pokořila v prodloužení už minulý týden doma 5:4, teď znovu na jeho ledě 2:1. A oba góly vstřelil Gulaš.

„Jsou to pro nás strašně cenné dva body,“ svěřil se plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Třiatřicetiletý Gulaš se po utkání s pěti góly a čtyřmi asistencemi vyhoupl do čela produktivity prestižní soutěže. V minulém duelu v Plzni proti dánskému Rungstedu se blýskl bilancí 3+3, teď ve Finsku přidal dvě trefy. Tu první už v šesté minutě, kdy se ladně protlačil přes beka Laatikainena a pohotově zakončil.

„Naším cílem je postup ze skupiny a víme, že na tomhle tripu se bude rozhodovat, zda se nám to povede,“ mínil ještě před odletem na sever Evropy Milan Gulaš.

Plzeň má nakročeno skvěle, po třech zápasech nabrala sedm bodů a už v sobotu ji čeká odveta na ledě dánského šampiona, kterého v domácí hale minulou sobotu rozdrtila 9:3.

Čtvrteční zápas zvládla i bez dvou nemocných centrů Mertla s Kracíkem, které nahradili Heřman s Koldou. Skvěle chytal gólman Pavelka, který zastavil spoustu nebezpečných střel, hned několikrát si na něm vylámala zuby domácí hvězda Innala. „Byl to těžký zápas, soupeř byl v domácím prostředí lepší, rychlejší,“ uznal kouč Čihák.

Nemusel být tak skromný, Plzeň byla na střely na branku aktivnější (26:19), za stavu 0:1 mohla několikrát náskok navýšit. Ale to se jí nepodařilo a zkraje třetí části Kanaďan Kunyk po výpadu zpoza branky srovnal. Navíc se ve 47. minutě při dalším zákroku Pavelka zranil a mezi tyče tak musel Frodl.

Ten se blýskl v poslední minutě základní části, kdy se na něj řítil sám Tikka. Jeho kličku ale vystihl, pak už přišla vítězná akce Gulaše.