Kouč Říha prožil vítěznou premiéru

Praha - Trenér Miloš Říha vyhrál svůj první zápas na střídačce hokejistů Spartaku Moskva. Jeho svěřenci dnes v ruské lize porazili 2:1 Nižnij Novgorod, i když od začátku druhé třetiny prohrávali. Pak ale dvěma góly zápas rozhodl kapitán Spartaku Alexej Akifjev.

Vítěznou branku dal českému gólmanovi Dušanu Salfickému dvě a půl minuty před koncem utkání. Spartak se díky výhře vzdálil na tři body předposlednímu Chabarovsku.

V repríze finále z minulé sezony prohrál mistrovský Magnitogorsk doma s Kazaní 1:2. Utkání, které rozhodoval český sudí Milan Minář, rozhodl v 51. minutě Alexej Morozov. Už o 14 bodů vede tabulku Ufa, která zdolala 3:1 Chimik. Milan Hnilička se v brance vítězů neobjevil.

Čtvrtý tým finské hokejové ligy Jokerit Helsinky dnes utrpěl debakl 1:7 na ledě celku Lukko Rauma, který má o deset bodů méně a je v tabulce o čtyři příčky níže. Střídání gólmanů přišlo už po první třetině, v níž Jussi Markkanen dostal tři branky.

Český útočník Michal Grošek zpečetil vysoké vítězství hokejistů Zugu ve švýcarské lize nad Langnau 6:2. Předtím si připsal ještě asistenci u druhé branky domácích. Svůj podíl na výhře měl dnes také obránce Zdeněk Kutlák, který nahrál v prodloužení na vítězný gól celku Ambri/Piotta na ledě Klotenu.

Rusko - 35. kolo:
Chabarovsk - Čerepovec 1:3 (Straka 0+2), Čeljabinsk - Nižněkamsk 1:2, Magnitogorsk - Kazaň 1:2, Novokuzněck - MVD Podolsk 2:0, Novosibirsk - Dynamo Moskva 0:2, Omsk - CSKA Moskva 1:3, Togliatti - Petrohrad 3:1, Ufa - Chimik MO 3:1 (za domácí Blaťák 0+1), Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 2:1, Viťaz Čechov - Jaroslavl 1:2.

Švýcarsko - 31. kolo:
Curych - Bern 1:2, Davos - Basilej 3:2 v prodl., Fribourg - Ženeva 0:5, Kloten - Ambri/Piotta 3:4 v prodl. (za hosty Kutlák 0+1), Lugano - Rapperswil 0:1, Zug - Langnau 6:2 (za domácí Grošek 1+1).

12. Basilej 31 2 1 4 24 61:127 12

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.