Košice postoupily a čeká je Slovan

Zvolen - Hokejisté Košic postoupili do finále slovenské extraligy, když v dnešním pátém semifinálovém utkání porazili Zvolen v prodloužení 3:2. Košice začnou finálovou sérii v Bratislavě, kde se ve čtvrtek 3. dubna střetnou se Slovanem. První třetina se nesla ve znamení nervozity na obou stranách a tak diváci viděli místo branek pouze jedenáct dvouminutových trestů. Až ve druhém dějství se ujali hosté vedení využitím osmé přesilové hry, když na konci akce stál Ihnačák. O dvě minuty zvýšil Cibuľa.

Zvolen dokázal v závěru třetí třetiny vyrovnat. Nejdříve Török snížil na 1:2 a sedm minut před sirénou se trefil Weissmann. V následujícím prodloužení rozhodl o vítězství Košic Kroták při vyloučení zvolenského Pukaloviče.

Výsledek - 5. zápas semifinále:
Zvolen - Košice 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 49. Török, 53. Weissmann - 32. Ihnačák, 34. Cibuľa, 71. Kroták. Rozhodčí: Konc - Mášik, Pavlovič. Vyloučení: 11:10, navíc Majeský (Zvolen) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4512. Konečný stav série: 1:4.

V baráži o udržení v nejvyšší švédské soutěži se dnes prvoligovým týmům dařilo. Hokejisté Brynäs zvítězili nad Skellefteou 3:1 a pojistili si tak před svým
dnešním soupeřem vedení v tabulce. Hráči AIK Stockholm porazili stejným poměrem poslední Hammarby a Linköping přehrál Rögle 3:0.

Výsledky - 4. kolo:
Hammarby - AIK Stockholm 1:3, Brynäs - Skelleftea 3:1, Linköping - Rögle 3:0.
Pořadí:
1. Brynäs 11 bodů, 2. Skelleftea 8, 3. Linköping 7, 4. AIK Stockholm 6, 5. Rögle 4, 6. Hammarby 0.

Obhájci titulu ve švýcarské lize, hokejisté Davosu, vstoupili do finálové série
vítězstvím 3:2 nad Luganem. Rozhodující gól vstřelil v 45. minutě spoluhráč českého útočníka Josefa Marhy Thierry Paterlini. Finále se hraje na čtyři vítězné zápasy.
Výsledek:
Finále - 1. zápas:

Davos - Lugano 3:2 - stav série: 1:0.

Čeští hokejisté Petr Tenkrát a Petr Ton pomohli Kärpätu Oulu vyrovnat semifinálovou sérii finské ligy s Jokeritem Helsinky na 1:1. Na domácím hřišti přispěl Tenkrát k výhře 4:2 čtvrtým gólem, Ton v závěru první třetiny přihrál na třetí branku Kärpätu.

Nerozhodný je po druhém semifinálovém zápasu i duel Tappary Tampere s Hämeenlinnou. Tappara dnes vyhrála doma 2:1, za hosty snížil půl minuty před koncem Jaroslav Balaštík.

Výsledky:
Semifinále - 2. zápasy:

Tappara Tampere - Hämeenlinna 2:1 (za hosty Balaštík 1+0) - stav série 1:1, Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 4:2 (za domácí Tenkrát 1+0, Ton 0+1) - stav série 1:1.