Vladimír Sobotka v dresu Omsku.

Vladimír Sobotka v dresu Omsku. | foto: Profimedia.cz

Sobotka se na výhře Omsku v Bratislavě podílel dvěma body

• 1
Český hokejový útočník Vladimír Sobotka z Omsku si v utkání Kontinentální hokejové ligy na ledě Slovanu Bratislava připsal dva body za gól a asistenci u vítězné branky. Hosté v brance s Dominikem Furchem vyhráli ve slovenské metropoli 5:3.

Na první gól Slovanu přihrál Radek Smoleňák, který bodoval už v pátém utkání za sebou.

Sobotka v 51. minutě dostal Omsk do vedení 3:2, ale Slovan dokázal i potřetí vyrovnat. Následně ale hosté využili přesilovku, v níž se Sobotka podílel přihrávkou na gólu Alexandra Pěrežogina, a pak přidali ještě pátou branku.

Tomáš Zohorna byl jediným střelcem Chabarovsku v utkání proti Petrohradu. Na jeho vedoucí branku z 34. minuty ale ligový lídr bleskově odpověděl a nakonec si z ledu Amuru odvezl výhru 2:1. Zohorna dal desátý gól v sezoně, lepší je mezi českými střelci pouze Jan Kovář z Magnitogorsku (17).

Ani branka Lukáše Radila neznamenala bodový zisk pro Spartak Moskva, který prohrál v Kazani 2:3. Také v tomto případě český útočník otevřel skóre, povedlo se mu to už po 49 sekundách hry ze sólového nájezdu.