Český hokejista ve službách Chabarovsku Tomáš Zohorna (s číslem 80) se...

Český hokejista ve službách Chabarovsku Tomáš Zohorna (s číslem 80) se spoluhráčem Vladimírem Butuzovem slaví gól v utkání KHL se Spartakem Moskva. | foto: Profimedia.cz

V KHL skórovali Radil i Tomáš Zohorna, z výhry se radoval Spartak

• 0
Gól Lukáše Radila pomohl hokejovému Spartaku Moskva ukončit v KHL šňůru čtyř porážek. Celek z ruské metropole doma zvítězil 3:1 nad Chabarovskem, za který skóroval Tomáš Zohorna po přihrávce Dominika Mašína.

Zohorna poslal hosty do vedení v 17. minutě a zapsal se do statistik i v druhém utkání, do kterého v sezoně nastoupil. Obránce Mašín si v Kontinentální lize připsal premiérový start a hned v prvním zápase bodoval.

Spartak v druhé třetině otočil stav a v 48. minutě jeho vedení pojistil Radil druhým gólem v ročníku. Třicetiletý český útočník nastoupil po více než dvoutýdenní pauze a dokázal bodovat ve třetím utkání za sebou.

5.Dinamo Riga60541041126:21128

Salavat Julajev Ufa - HC Viťaz Moskevská oblast 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)

Branky: 10:33 Kugryšev (Manninen, Sošnikov), 19:56 Amirov (Sošnikov, Manninen), 24:16 Amirov (Muchamadullin, Sošnikov), 28:19 Baranov (Alexejev, Kugryšev), 50:38 Lisovec (Sošnikov, Amirov), 54:37 Pustozjorov (Kuzmin, A. Semjonov) - 02:06 Danforth (Daugavinš, Tedenby), 06:50 Malychin (Lugin, Pylenkov), 17:57 Grebenščikov (Daugavinš, Golovkov), 27:39 Daugavinš (Danforth), 42:54 Tedenby (Daugavinš, Danforth). Rozhodčí: Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov. Diváci: 3 843.

Salavat Julajev Ufa Suchačov (21. Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.

HC Viťaz Moskevská oblast I. Ježov (25. Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Spartak Moskva - Amur Chabarovsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 29:42 Cyplakov (Zubarev, Juňkov), 39:14 Širokov (Zubov, Fjodorov), 47:46 Radil (Djuse, Lehterä) - 16:02 T. Zohorna (V. Butuzov, Mašín). Rozhodčí: Ovčinnikov, Gamalej – Kučava, Nikolajev.. Diváci: 2 665.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Djuse, D. Višněvskij, Rylov (A), Kutějkin, Zubarev, Gončarov, D. Musin – Lehterä, Radil, Bakoš – Zubov, Širokov (A), Fjodorov – Šablovskij, Nikoncev (C), Ljubimov – Cyplakov, Kotljarevskij, Juňkov.

Amur Chabarovsk Alikin (Langhamer) – S. Těreščenko, Korjagin, Mašín, Turbin, V. Vasiljev (C), Ignatovič (A), Zimin – V. Butuzov, A. Kuzněcov, Polunin – H. Zohorna, Jakupov, T. Zohorna – Gorškov, Vl. Ušenin (A), Vj. Ušenin – Železkov, Gizdatullin, Fajzullin.

Dinamo Riga - Dynamo Moskva 0:0 (-:-, -:-, -:-)