Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu.

Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu. | foto: Profimedia.cz

Čeští brankáři Kovář a Hrubec přihráli v Kontinentální lize na gól

• 0
Dva čeští brankáři se v Kontinentální hokejové lize blýskli přihrávkou na gól. Zatímco asistence Jakuba Kováře pomohla Jekatěrinburgu k udržení neporazitelnosti, první bod Šimona Hrubce v soutěži nezabránil prohře Kunlunu na ledě Ufy.

Jekatěrinburg zdolal Omsk 3:2 v prodloužení, vyhrál i sedmý zápas nového ročníku a suverénně vládne Východní konferenci. Avangard přitom domácí tým jednoznačně předčil v počtu střel na branku, vyhrál na ně 44:32.

Kovář ale pustil jen dva góly a sám na jeden přihrál. Na konci druhé třetiny si od něj vzal puk americký útočník Dan Sexton, projel celým kluzištěm a dostal Avtomobilist do vedení 2:1. Vjačeslav Vojnov vyrovnal, ale v 63. minutě rozhodl zápas Kanaďan Peter Holland.

Hrubec v utkání zastavil 26 střel domácích hráčů a rovněž si připsal asistenci. Po jeho přihrávce dostal hosty z Kunlunu ve 40. minutě do vedení Adam Cracknell, Ufa ale v závěrečné třetině dvěma góly skóre otočila. Český brankář má po čtyřech startech na kontě jedno vítězství.

První gól v KHL vstřelil Dmitrij Jaškin z moskevského Dynama, které v domácím utkání s Vladivostokem dohnalo dvoubrankovou ztrátu a zvítězilo 4:2. Český útočník nejprve přihrál Miksi Indrašisovi na vyrovnávací branku a výhru Dynama pak pojistil v 59. minutě bekhendovou střelou. V šesti předchozích zápasech přitom omský rodák Jaškin zaznamenal jediný bod.

5.Dinamo Riga 5101311:153

HK Soči - SKA Petrohrad 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky: 09:11 Lehterä (Tkačov, S. Plotnikov). Rozhodčí: Bondar, Fatejev – Gorděnko, Sjusujev. Diváci: 9207.

HK Soči Šikin (Proskurjakov) – Ellis, Gordejev, J. Alexandrov, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, K. Vorobjov – Archipov, R. Rosén, Strömwall – Krikunov, Lugin, Collins – Starkov, Točickij, Altybarmakjan – Tomilin, Kapustin, Orlovič-Grudkov – Šmeljov.

SKA Petrohrad Melničuk (Kočetkov) – Zubarev, Rundblad, Dyblenko, Zub, Galeňuk, Rukavišnikov, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Jakupov, Byvalcev, Barabanov – Děrgačov, Koskiranta, Kuzmenko – Kemppainen, V. Tichonov, Podkolzin – Ketov.

Dynamo Moskva - Admiral Vladivostok 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 37:10 V. Kuljomin (Jefremov, Mojsejev), 47:48 Indrašis (Jaškin), 58:09 Mironov (Šipačov), 58:35 Jaškin (Čajkovský, Hietanen) - 02:10 Glazačev (Vicharev, Ďakov), 34:31 Vicharev (K. Voronin). Rozhodčí: Vladimir Bukin, Jurij Cypljakov – Jaroslav Parikov, Jevgenij Strelcov.

Dynamo Moskva Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), Grigorjev, Bojkov, Ljamin, Pribylskij – A. Petersson, Šipačov, Tarasov (C) – Mojsejev, Jefremov, V. Kuljomin – Jaškin, Indrašis, Afinogenov (A) – Muranov, Petunin, Brjukvin.

Admiral Vladivostok Olkinuora (Krasotkin) – Almqvist, Lalonde, Kozlovskij, Miščenko, Bobrjašov, Ďakov (A), Ostrovskij – V. Butuzov, Ljungh, Sidljarov – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako – Glazačev (C), Vicharev, K. Voronin – J. Petrov (A), Lisin, Zajcev – Konnov.

Salavat Julajev Ufa - Red Star Kunlun 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 20:46 Hartikainen (Omark), 45:10 Sošnikov, 57:21 Larsen (Omark) - 20:08 Wong (Cracknell, Miller), 39:43 Cracknell (Hrubec). Rozhodčí: Lavrentěv, Sojn – Galimov, Lazarev. Diváci: 5241.

Salavat Julajev Ufa Karejev (41. Metsola) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Pašnin, S. Garejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Hartikainen, Omark (A), Manninen – Sošnikov, Burmistrov (A), Baranov – Chochrjakov, Amirov, M. Majorov – Kartajev, Soloduchin, Gimatov.

Red Star Kunlun Hrubec (J. Smith) – Šustr (A), Maione, T. Murphy, Bartley, Chelios, Fram – Wolski, Brulé, Yip (C) – Cracknell (A), Miller, Wong – Foo, DeFazio, Kane – Lockhart, Hunt, Werek.

Barys Nur-Sultan - Spartak Moskva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 34:15 Boyd (Blacker), 37:15 Knight (Metalnikov), 41:39 Boyd (Tangradi, Pakarinen). Rozhodčí: Olenin, Ravodin – Ivanov, Černyšjov. Diváci: 11 487.

Barys Nur-Sultan H. Karlsson (Pasquale) – Metalnikov, Blacker, Makljukov, Orechov, M. Semjonov (A), Polochov, Šalapov – Pakarinen, Boyd (C), Tangradi – Michajlis, Knight, R. Starčenko (A) – Helewka, Šesťakov, Petuchov – B. Muratov, Sagadejev, Ševčenko.

Spartak Moskva Chomčenko (Bespalov) – Kulik, Gončarov, Rylov (C), Hersley, D. Višněvskij, Nikišin (A), Trišin, Kutuzov – Nikoncev (A), Stoljarov, Kokarev – Daugavinš, Zubov, Karsums – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Zlobin, Juňkov, Leščenko.

Torpedo Nižnij Novgorod - Neftěchimik Nižněkamsk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 04:18 Ch. Genoway (Schroeder, Žafjarov), 12:09 Mišarin (Belevič), 41:56 Szczechura (Aljajev, Varfolomejev). Rozhodčí: Rogačjov, Fraňo – Berseňov, Judin. Diváci: 5410.

Torpedo Nižnij Novgorod Tichomirov (Lindbäck) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aljajev, Volčenkov, Zborovskij – Varfolomejev, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Belevič, Bočarov – Varnakov (A), Q. Howden, Urakov (A) – Gončaruk, Szczechura, Smolin.

Neftěchimik Nižněkamsk Šaryčenkov (Abdulchakov) – R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Aťušov, Bryncev – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chairullin, P. Kulikov, Černikov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov, Rybakov, Rychel – Chisamutdinov.

Avtomobilist Jekatěrinburg - Avangard Omsk 3:2P (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 7:22 Macek, 38:10 Sexton (Jakub Kovář), 62:16 Holland (D. Bodrov) - 11:19 Košelev (Martynov, Pivcakin), 42:36 Vojnov (K. Semjonov). Rozhodčí: Gusev, Sidorenko – Šalagin, Šišlo. Diváci: 5545.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Berezin, Trjamkin – Dawes, Litovčenko, Macek – Platt, Holland, Sexton – Mozer, Kučerjavenko, Obidin – A. Garejev, V. Popov, Setdikov.

Avangard Omsk Sudnicin (Bobkov) – Bondarev, Pokka, Pivcakin, Vojnov, Martynov, Čudinov – Košelev, K. Semjonov, Andrighetto – I. Makarov, Pjanov, Beck – Dědunov, Stas, A. Potapov – Ščerbak, Gračjov, Šumakov.