Jakub Kovář v dresu Jekatěrinburgu.

Jakub Kovář v dresu Jekatěrinburgu. | foto: Profimedia.cz

Kovář dostal v KHL pět gólů, přesto vychytal Jekatěrinburgu výhru

• 0
Brankář Jakub Kovář dostal v utkání Kontinentální hokejové ligy pět gólů, přesto pomohl Jekatěrinburgu k výhře. Nejlepší celek Východní konference doma zvítězil nad Nižním Novgorodem 6:5.

Kovář opustil branku v 29. minutě za stavu 2:4, ale na počátku třetí třetiny se po zranění náhradníka Andreje Makarova musel na led vrátit. To už domácí vedli 5:4 a dvoubodový zisk udrželi.

Střídán byl i další český gólman Dominik Furch z Čerepovce, který podlehl v Petrohradu 1:4. Poslední třetinu místo Furcha odchytal Sergej Korobov, kterého domácí hráči nepřekonali.

Stejným poměrem doma prohrál bratislavský Slovan s lídrem soutěže CSKA Moskva. Českého brankáře Jakuba Štěpánka třikrát překonal olympijský vítěz Kirill Kaprizov, který se asistencí podílel i na zbývajícím gólu hostů. Čistý hattrick v závěrečné třetině stihl Kaprizov nastřílet za necelých devět minut.

HC RT TORAX Poruba 2011 - VHK ROBE Vsetín 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Branky: 48:32 Hudeček (Šnajnar, Dufek), 53:13 Toman (T. Jáchym) - 12:10 Theoret (Kucharczyk, Rác), 15:13 Vítek (Hořanský, Slováček), 31:38 Rob (Pechanec, Jonák), 37:29 Rác (J. Drtina, Theoret), 54:59 Rác (Theoret). Rozhodčí: Fiala, Wagner – Měkýš, Otáhal. Diváci: 810.

HC RT TORAX Poruba 2011 Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Mamajev – J. Káňa (A), Kanko (A), Illéš – Guman, Hudeček, Dufek – Toman, T. Jáchym, Ollender – Ďurač, Václavek, Alexejev – Häring.

VHK ROBE Vsetín Gába (Šelepněv) – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Černý – Theoret, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)

Branky: 27:39 Bittner (D. Špaček, Chrtek) - 12:03 Flok (J. Kalus, Husák), 43:28 Przybyla (Kaukič), 50:35 Flok (Kaukič), 54:57 Kofroň (Husák, Przybyla), 57:33 Matyáš (Kaukič, D. Stránský). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Kotlík, Zídek. Diváci: 249.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Pařík) – Žůrek, Havlín, Poizl, Kunst, Ira (A), Maier, Klodner – Wiencek, Chrtek, Bittner (C) – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Šafařovský, Burda, Klapka – Klimo, Šeliga.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Malík) – Matyáš, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), J. Kalus – Flok, Peterek, Kaukič – Przybyla.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)

Branky: 05:03 Jiránek (J. Holý, Hrníčko), 08:46 Vála (Čachotský), 14:45 Anděl (Pekr, Skořepa), 24:59 Harkabus (Suchánek, J. Holý), 32:37 Pekr (Anděl, Kajínek) - 36:54 Korkiakoski (Pavlas, Ščegolkov), 39:17 Jirásek (Kropáček). Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Tvrdík, Šimán. Diváci: 1484.

HC Dukla Jihlava Lundström (Honzík) – D. Váňa, Kajínek (A), Matějíček, Půža, J. Holý, Suchánek, Černohorský – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Hrníčko, A. Zeman, Jiránek – Bezúch, Klíma, Vála.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (33. Michajlov) – Pavlas (C), Marcel, Smetana (A), Strejček, Jebavý (A), Dluhoš, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, Jánský – J. Dvořák, Průžek, Štohanzl – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

LHK Jestřábi Prostějov - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 31:56 Prokeš (V. Meidl, Venkrbec), 49:51 Žálčík - 06:51 Zikmund (Plekanec, Vampola), 31:00 Redlich (Vildumetz), 42:00 J. Říha (J. Strnad, Vampola). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Gančarčík, Konvička. Diváci: 2654.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Mikliš, Havlík, Čáp, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Žovinec – Nouza, Divíšek, L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, Lakos, P. Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – J. Strnad, Vampola, Kubík – Zikmund, Machač, Hajný – Redlich, T. Kaut, Vildumetz.

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Branky: 23:19 Šteiner (Tejral, D. Hradil), 28:24 Ryzák (Kubica, L. Krejčík), 34:21 Šmerha (J. Novák, Vrdlovec), 41:26 Saňa (M. Ondráček, Hejda), 54:15 J. Doležal (Šmerha, Vrdlovec), 59:23 Ryzák (L. Krejčík, Kubica) - 26:16 Malec (Tadeáš Král). Rozhodčí: Luczków, Souček – Janíček, Štofa. Diváci: 520.

HC Slavia Praha Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Hejda, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – J. Doležal, Kverka, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, D. Hradil.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Kusko, Nedvídek, Havlát – Vodný, Psota, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Paták.