Mozík v přesilové hře v úvodní třetině zužitkoval Horákovu přihrávku a bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.
Dominika Furcha v domácí brance pak ještě překonal Arťom Švec-Rogovoj v prostřední třetině dvě minuty poté, co soupeř dokázal vyrovnat.
Avangard si vynutil prodloužení gólem pouhých 14 sekund před koncem při hře bez brankáře a zápas pak dospěl do nájezdů, které rozhodla až jedenáctá série.
Omsk potřetí za sebou prohrál, přičemž v předchozích dvou zápasech to bylo v prodloužení, a přepustil vedení v Černyševově divizi Barysu Astana.
Kontinentální hokejová liga
Novosibirsk - Jokerit Helsinky 2:1
Omsk - Viťaz Podolsk 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Mozík 1+0, Horák 0+1)
Barys Astana - Slovan Bratislava 5:2
Chanty-Mansijsk - CSKA Moskva 0:5
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kazaň | 27 | 16 | 2 | 4 | 5 | 82:55 | 56 |
2. | Nižněkamsk | 28 | 14 | 1 | 5 | 8 | 65:70 | 49 |
3. | Jekatěrinburg | 27 | 13 | 3 | 1 | 10 | 78:61 | 46 |
4. | Magnitogorsk | 27 | 11 | 3 | 3 | 10 | 76:76 | 42 |
5. | Čeljabinsk | 27 | 10 | 4 | 2 | 11 | 55:70 | 40 |
6. | Chanty-Mansijsk | 29 | 3 | 7 | 3 | 16 | 53:94 | 26 |
7. | Lada Togliatti | 28 | 6 | 1 | 3 | 18 | 50:71 | 23 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Barys Astana | 29 | 14 | 3 | 4 | 8 | 93:72 | 52 |
2. | Omsk | 28 | 13 | 4 | 3 | 8 | 74:49 | 50 |
3. | Ufa | 28 | 13 | 1 | 2 | 12 | 79:76 | 43 |
4. | Kunlun Red Star | 27 | 11 | 1 | 6 | 9 | 56:61 | 41 |
5. | Novosibirsk | 27 | 10 | 4 | 1 | 12 | 53:59 | 39 |
6. | Chabarovsk | 26 | 7 | 4 | 5 | 10 | 61:72 | 34 |
7. | Vladivostok | 28 | 6 | 4 | 4 | 14 | 61:74 | 30 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Barys Astana | 29 | 14 | 3 | 4 | 8 | 93:72 | 52 |
2. | Omsk | 28 | 13 | 4 | 3 | 8 | 74:49 | 50 |
3. | Ufa | 28 | 13 | 1 | 2 | 12 | 79:76 | 43 |
4. | Kunlun Red Star | 27 | 11 | 1 | 6 | 9 | 56:61 | 41 |
5. | Novosibirsk | 27 | 10 | 4 | 1 | 12 | 53:59 | 39 |
6. | Chabarovsk | 26 | 7 | 4 | 5 | 10 | 61:72 | 34 |
7. | Vladivostok | 28 | 6 | 4 | 4 | 14 | 61:74 | 30 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 26 | 15 | 6 | 1 | 4 | 83:43 | 58 |
2. | Jaroslavl | 28 | 13 | 3 | 3 | 9 | 72:73 | 48 |
3. | Nižnij Novgorod | 28 | 11 | 3 | 5 | 9 | 49:54 | 44 |
4. | Čerepovec | 28 | 9 | 4 | 6 | 9 | 59:69 | 41 |
5. | HK Soči | 26 | 10 | 3 | 4 | 9 | 66:71 | 40 |
6. | Dynamo Moskva | 28 | 10 | 4 | 1 | 13 | 65:65 | 39 |
7. | Viťaz Podolsk | 30 | 8 | 2 | 3 | 17 | 72:87 | 31 |
Finsko
Ilves Tampere - Ässät Pori 5:2
Kouvola - Hämeenlinna 2:3 v prodl.
SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 2:1
Sport Vaasa - Kärpät Oulu 3:4 (za hosty Koblížek 1+0)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kärpät Oulu | 21 | 14 | 1 | 1 | 5 | 71:41 | 45 |
2. | TPS Turku | 19 | 11 | 2 | 4 | 2 | 61:46 | 41 |
3. | Tappara Tampere | 20 | 9 | 4 | 3 | 4 | 57:41 | 38 |
4. | Lukko Rauma | 20 | 10 | 3 | 1 | 6 | 53:37 | 37 |
5. | Jyväskylä | 20 | 10 | 1 | 2 | 7 | 62:50 | 34 |
6. | Pelicans Lahti | 20 | 9 | 2 | 1 | 8 | 57:48 | 32 |
7. | Ässät Pori | 20 | 8 | 3 | 2 | 7 | 57:57 | 32 |
8. | SaiPa Lappeenranta | 20 | 6 | 6 | 1 | 7 | 41:55 | 31 |
9. | Kouvola | 21 | 5 | 4 | 6 | 6 | 60:68 | 29 |
10. | IFK Helsinky | 18 | 7 | 0 | 4 | 7 | 45:44 | 25 |
11. | Hämeenlinna | 22 | 7 | 2 | 0 | 13 | 51:52 | 25 |
12. | Ilves Tampere | 20 | 5 | 4 | 1 | 10 | 54:70 | 24 |
13. | Sport Vaasa | 20 | 4 | 3 | 4 | 9 | 53:68 | 22 |
14. | KalPa Kuopio | 19 | 5 | 1 | 2 | 11 | 33:51 | 19 |
15. | Jukurit Mikkeli | 20 | 4 | 0 | 4 | 12 | 37:64 | 16 |
Slovensko
Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica 2:3 v prodl. (za hosty Sedlák 0+1)
Nové Zámky - Košice 5:3 (za domácí Zbořil 1+1, Cetkovský 0+2, Plášil 1+0)
Poprad - Nitra 3:4 po sam. nájezdech
Zvolen - Trenčín 6:3 (za domácí Obdržálek 1+1)
Detva - Žilina 1:2 po sam. nájezdech
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Trenčín | 18 | 12 | 3 | 0 | 3 | 57:29 | 42 |
2. | Banská Bystrica | 19 | 10 | 2 | 3 | 4 | 75:48 | 37 |
3. | Košice | 19 | 12 | 0 | 1 | 6 | 59:44 | 37 |
4. | Zvolen | 18 | 9 | 2 | 2 | 5 | 57:49 | 33 |
5. | Poprad | 19 | 7 | 4 | 2 | 6 | 52:52 | 31 |
6. | Nitra | 18 | 7 | 3 | 2 | 6 | 66:58 | 29 |
7. | Žilina | 19 | 8 | 1 | 2 | 8 | 55:51 | 28 |
8. | Nové Zámky | 19 | 7 | 2 | 0 | 10 | 49:54 | 25 |
9. | Liptovský Mikuláš | 18 | 5 | 1 | 3 | 9 | 40:46 | 20 |
10. | Slovensko 20 | 15 | 3 | 1 | 2 | 9 | 32:65 | 13 |
11. | Detva | 18 | 1 | 0 | 2 | 15 | 28:74 | 5 |