Český útočník Jan Kovář z Magnitogorsku poté, co vstřelil gól.

Český útočník Jan Kovář z Magnitogorsku poté, co vstřelil gól. | foto: Profimedia.cz

Magnitogorsk je v semifinále KHL. V prodloužení o tom rozhodl Kovář

• 1
Jan Kovář rozhodl o postupu hokejistů Magnitogorsku do semifinále Kontinentální ligy. Český reprezentant ukončil v prodloužení čtvrtý zápas s Astanou trefou na 3:2 a Metallurg vyhrál celou sérii hladce 4:0. Kovář předtím v utkání také vyrovnal ve třetí třetině na průběžných 1:1.

Kovář si v každém ze čtyř zápasů proti kazašskému soupeři připsal nejméně dva kanadské body a po devíti utkáních vyřazovací části se s bilancí 8+9 dotáhl na spoluhráče Danise Zaripova (11+6) v čele produktivity play-off.

Oba středeční góly dal v přesilové hře z bezprostřední blízkosti po asistencích Sergeje Mozjakina. Nejprve šikovně tečoval bombu hvězdného spoluhráče od modré čáry a při rozhodující trefě na začátku předposlední minuty prvního prodloužení nastavil hokejku do jeho nezištné přihrávky z levé strany.

U obou gólů českého útočníka asistoval také Chris Lee, který byl navíc autorem zbylé trefy Magnitogorsku.

Magnitogorsk nyní bude čekat na soupeře pro finále Východní konference. V druhé semifinálové sérii se Kazaň proti Omsku ujala vedení 3:1 na zápasy. Čtvrtý duel AK Bars vyhrál 2:1, poté co Dominika Furcha v brance Avangardu překonali už v první třetině Alexandr Svitov a Andrej Popov. Hosté stihli už jen na začátku poslední části snížit po asistenci Vladimíra Sobotky.

Kontinentální liga

Čtvrtfinále play-off

Východní konference - 4. zápasy:
Astana - Magnitogorsk 2:3 v prodl. (za hosty Jan Kovář 2+0), konečný stav série 0:4
Kazaň - Omsk 2:1 (za hosty Sobotka 0+1), stav série 3:1