Nejblíž k puku má český útočník Tomáš Fillippi (číslo 41) z Magnitogorsku.

Nejblíž k puku má český útočník Tomáš Fillippi (číslo 41) z Magnitogorsku. | foto: Profimedia.cz

Góly Filippiho a Kováře poslaly Magnitogorsk do čtvrtfinále KHL

• 0
Svými prvními dvěma góly v play-off Kontinentální hokejové ligy zařídil český útočník Tomáš Filippi postupové vítězství Magnitogorsku 5:2 na ledě Jekatěrinburgu. Vítěznou třetí branku favorizovaného Metallurgu vstřelil Jan Kovář, který ve vyřazovacích bojích skóroval podruhé. Magnitogorsk vyhrál sérii 4:2 na zápasy.

Druhý nejlepší tým Východní konference po základní části začal utkání špatně a po první třetině prohrával 0:2. Na domácího gólmana Igora Ustinského, který dostal v brance Jekatěrinburgu znovu přednost před Jakubem Kovářem, vyzrál až v 31. minutě Sergej Těreščenko.

Ve třetí části hosté přestříleli soupeře 12:4 a z převahy vytěžili čtyři góly. Obrat na 3:2 zařídil v 47. minutě Kovář v přesilové hře po přesné přihrávce Sergeje Mozjakina před branku. Filippi se trefil v 54. minutě z levého kruhu a v závěru ještě přidal pojistku při power play Jekatěrinburgu.

Kontinentální hokejová liga

Východní konference - 6. zápasy

Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:5 (za hosty Filippi 2+0, Jan Kovář 1+0), konečný stav série 2:4
Kazaň - Ufa 8:0, stav série 3:3