Michal Jordán (vlevo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto

Michal Jordán (vlevo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto | foto: AP

Omsk prohrál další zápas s Kazaní, do prázdné branky se trefil Jordán

• 0
Gól českého obránce Michala Jordána do prázdné branky potvrdil v play-off Kontinentální hokejové ligy vítězství Kazaně, která vyhrála v Omsku 2:0 a stejným poměrem vede také ve čtvrtfinálové sérii. Magnitogorsk i podruhé zdolal Astanu, po dvou přihrávkách Jana Kováře doma zvítězil 5:4 v prodloužení.

Omsk hrál s Kazaní až do 57. minuty 0:0, pak domácího brankáře Dominika Furcha překonal v přesilové hře Fjodor Malychin. Jordán 40 sekund před koncem poslal puk při power play přes celé kluziště do opuštěné domácí branky. V premiérové sezoně v KHL se trefil potřetí.

Magnitogorští obhájci Gagarinova poháru po Kovářových přihrávkách nad Barysem Astana dvakrát vedli, kazašský celek ale v 34. minutě dvěma góly v rychlém sledu otočil skóre na 3:2. V poslední třetině se dvakrát trefil Danis Zaripov a dovršil hattrick, Metallurgu ale nakonec druhé čtvrtfinálové vítězství zajistil až Jaroslav Kosov v 69. minutě.

Kovář dosud v play-off skóroval pětkrát a přidal sedm přihrávek. V kanadském bodování vyřazovací části je druhý o dva body za Zaripovem.

Čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy

Východní konference - 2. zápasy:

Omsk - Kazaň 0:2 (Jordán 1+0), stav série 0:2
Magnitogorsk - Barys Astana 5:4 v prodl. (za domácí Jan Kovář 0+2), stav série 2:0