Jarina má nulu, Franěk prohrál

Praha - Dva čeští hokejoví brankáři nastoupili v evropských ligách k prvním zápasům. Kamil Jarina mohl být velmi spokojený, v dresu Popradu hned při premiéře ani jednou neinkasoval. Naopak Petr Franěk z Iserlohnu nezabránil porážce. Český útočník Jan Marek v Rusku pomohl Magnitogorsku vybojovat prodloužení.

Slovensko
B r a t i s l a v a - Český hokejový brankář Kamil Jarina vychytal čisté konto při svém debutu na popradském ledě v dnešním utkání slovenské extraligy proti Žilině.

Jeho novému týmu stačil na tříbodový zisk jediný gól, který vstřelil už v šesté minutě Marcel Haščák.

Jarina chytá v Popradu od Nového roku, kdy na Slovensko odešel z prvoligové Kadaně.

V šlágru 39. kola Slovan Bratislava porazil 5:1 vedoucí Košice a už má stejně bodů jako lídr. Gólem se na tom podílel český útočník Marek Vorel.

Třetí Zvolen získal jen bod po prohře 2:3 v prodloužení s Martinem, k nastavení se schylovalo i v Trenčíně, ale tým Antonína Stavjani sekundu před koncem normální hrací doby vstřelil gól na 2:1. Stejně jako první trefu domácích jej připravil český bek Aleš Křetinský.

Výsledky 39. kola:
Liptovský Mikuláš - Skalica 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
27. a 53. Kriška, 19. M. Grman, 53. Lopuski - 16. K. Sloboda, 49. Kocák, 58. Kocák. Rozhodčí: D. Konc - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 2050.

Poprad - Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
6. Haščák. Rozhodčí: Lokšík - Bulko, Valach. Vyloučení: 8:11, navíc Piatak - Krajči oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2050.

Slovan Bratislava - Košice 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branka:
4. Uram, 8. Kuľha, 45. Tvrdoň, 53. Vorel, 53. Kokavec - 31.
Kontšek. Rozhodčí: Marušin - Mullner, Milan Novák. Vyloučení: 11:10, navíc
Lipovský (Košice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 7549.

Trenčín - Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky
: 37. Nemec (Křetinský), 60. Melichárek (Křetinský) - 48. G. Saliji. Rozhodčí: Pavlovič - Višňovský, Goga. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 2610.

Zvolen - Martin 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
4. Štork (Krayzel, Turek), 55. I. Majeský (Turek) - 49. Beran (Podstavek), 59. Trokan (Škuta), 61. Török. Rozhodčí: Kubuš - Orolin, Bednár. Vyloučení: 12:10, navíc Ďatelinka (Martin) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1920.

Německo
B e r l í n - Český brankář Petr Franěk si dnes odbyl premiéru v německé hokejové lize. V brance Iserlohnu tentokrát dostal přednost před Dimitrijem Kotschnewem, ale svému týmu k výhře nepomohl. Ve Frankfurtu pětkrát inkasoval a hosté prohráli 2:5. V tabulce patří Iserlohnu jedenáctá příčka, Frankfurt je osmý.

Výsledky 38. kola:
Düsseldorf - Augsburg 6:3, Frankfurt - Iserlohn 5:2, Kolín nad Rýnem - Duisburg 0:3, Mannheim - Krefeld 5:3.

Švýcarsko
D a v o s - Hokejisté Davosu prohráli dnes na domácím ledě s Rapperswilem a jejich náskok v čele ligový tabulky zůstal pětibodový. Úřadující vicemistři sice dvakrát vedli, ale Rapperswil pokaždé vyrovnal a šest a půl minuty před koncem základní hrací doby při přesilové hře vstřelili hosté vítězný gól.

Výsledek 32. kola:
Davos - Rapperswil 2:3 (za domácí Marha 0+1).

Rusko
M o s k v a - Patnáct sekund před sirénou přišli hokejisté Novokuzněcku o vítězství nad Magnitogorskem v normální hrací době, nakonec svého soupeře ve 40. kole ruské ligy zdolali 2:1 v prodloužení. Vyrovnat se povedlo Vitaliji Aťjušovovi po přihrávce Jana Marka, v nastaveném čase rozhodl už po 17 sekundách Fjodor Poliščuk.

Výsledky 40. kola: Čerepovec - Ufa 5:2, Dynamo Moskva - Křídla sovětů 4:3, Kazaň - Jaroslavl 4:1, MVD Podolsk - Chabarovsk 2:1, Novokuzněck - Magnitogorsk 2:1 v prodl. (za hosty Marek 0+1), Novosibirsk - Čeljabinsk 2:2, Petrohrad - Togliatti 2:1, Viťaz Čechov - CSKA Moskva 4:5 (za hosty Platil 0+1).